Korkmazoğlu çok konuşulacak

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

MUTLAKA  GİDİN  GÖRÜN  “BU VATAN NASIL KAZANILDI”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 7 Kasım 2018 - 19:39:27

Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri  Gezici Müzesi; Türk’ün Çanakkale destanını anlatmak ve gelecek kuşaklara  Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla Çanakkale’ye gidemeyen  öğrenciler ve vatandaşlarımız için Fethiye’ye geldi. Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi; Pazar akşamına kadar Erasta AVM’de ziyarete açık kalacak.

Havada çarpışan mermiler, şarapnel parçaları, savaşta kullanılan silahlar, şehitlerimizin kullandığı eşyalar, üniformalar ve 1000  parçadan oluşan savaş  malzemelerini görmek istiyorsanız; Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri  Gezici Müzesini mutlaka ziyaret edin. Erasta AVM’de 11 Kasım Pazar akşamına ziyarete açık kalacak olan Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi vatanımızın nasıl kazanıldığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Fethiye’deki okulların ziyaret ettiği Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri  Gezici Müzesini geçtiğimiz günlerde; Yusuf İzzet Gökçe ilkokulu 4-A ve 4-C sınıfları öğrencileri öğretmenleri Ayşe Tok ve Üzeyir Çetin rehberliğinde ziyaret ettiler. Müzeyi gezen bazı vatandaşlar ise duygulu anlar yaşadılar.

Müze hakkından gazetemiz muhabirine bilgi veren Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi müze koordinatörü Cengiz  Yörükaslan  açıklamasında “Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi 10 yıldır Türkiye’nin her yerini dolaşan gezici bir müzedir. Fethiye’ye 3. gelişimiz. Müzemizde 1000 parça savaş malzemesi  sergilenmektedir. Hepsi  104 yıllık orijinal parçalaradır. 30 adet anlatım tablomuz, bir adet hastane çadırımız ve Fethiye’mize özel Çanakkale’de Şahadet şerbetini için Fethiyelilerin isimlerinin yazıldığı temsili şehitliğimiz mevcuttur” dedi. Açıklamasına devam eden Yörükaslan “Müzemizin amacı Çanakkale’ye gidemeyen  ve bu güne kadar oraları görme imkanı olmayan vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize; Çanakkale ruhunu yaşatmak ve anlatmaktır. Müzemizi bu güne kadar 10 milyona yakın öğrenciye ulaştırdık. Müzemiz Pazar günü 11 Kasım akşamına kadar açıktır ve ücretsizdir. Çanakkale’ye gidemeyen tüm öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz. Müzemiz Fethiye’den sonra Denizli’ye gidecek ve ilk defa Doğu Anadolu turu yapacağız. Teşekkür ederim” dedi. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz