23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

OKUL YARARINA KERMES

OKUL YARARINA KERMES

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

“Fethiyeli Yiğitler İşinin Başında” Kayyum Dönemi Geride Kaldı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 6 Kasım 2018 - 19:27:56

Kayyumdan devralınmayla ilgili açıklamayı Yiğit Beton’un Avukatı Tuğba Ergün Duran yaptı.

Osman ve Ramazan Yiğit kardeşler ile Yiğit Beton’da çalışanlar kararı coşkuyla karşıladı. Yiğit kardeşler, “İçimiz rahattı, kararı bekliyorduk” darken, Av. Tuğba Ergün Duran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY terör örgütünün vatanımıza, milletimize ve devletimize yönelik bu haince girişimleri sebebiyle devletimiz birçok tedbirler almıştır. Bu tedbirler çerçevesinde birçok firma gibi müvekkil şirkete de mahkeme kararıyla kayyum atamasına karar verilmiştir. Kayyum atama kararı üzerine müvekkil şirket çalışanları şirket içerisindeki faaliyetler konusunda kayyumlara ellerinden gelen tüm desteği sunmuşlardır.  Ve kendilerine olan güveni hiç bir zaman kaybetmemişlerdir.

Tarafımca adli süreç titizlikle takip edilmiş, öncelikle müvekkil Osman Yiğit ortaya koymuş olduğum deliller neticesinde ilk celse tahliye olmuş; sonrasında da şirket ile ilgili yapılmasını istediğimiz tüm taleplerimiz henüz dosya soruşturma aşamasında iken araştırılmıştır. Dosyaya giren MASAK raporu, bilirkişi raporları ve vergi müfettişlerine Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlatılan bilirkişi raporlarının da değerlendirilmesi sonucunda, müvekkil şirket faaliyetlerimizin yasalara uygun olduğu mahkemece değerlendirilerek, Fetö/PDY terör Örgütüne hiç bir şekilde finansal destek sağlanmadığı , bu konuda en ufak bir delile rastlanamadığı gerekçesi ile Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ve Muğla Sulh Ceza Hakimliği tarafından  kayyumun kaldırılmasına karar verilmiştir. Kayyumun atandığı andan itibaren gerek tarafımca takip edilen yargı sürecinde göstermiş olduğumuz hassasiyet gerekse tüm şirket çalışanlarının kayyumlara araştırmalarında vermiş olduğu destek ile bu süreç en iyi şekilde tamamlanmıştır.

Kayyumun kaldırılmasına karar verildiği ana kadar, müvekkil firmanın iş ve işlemlerinin tamamının yasalara uygun olduğunu bilmenin güveni ile bu süreci tamamladık.

Bu vesile ile Yiğit Beton Harfiyat Oto. İnş. Nak. Ve Tur. Ltd. şirketi üzerindeki kayyum kararının kaldırıldığını ve bundan sonra da yine aynı hassasiyetle devletimizin yanında yer alacağımızı, tüm çalışmalarımıza bu yolda kaldığımız yerden devam edileceğini tarafım ve müvekkil adına paylaşmaktan onur duyarız. Kararın müvekkil şirkete olduğu kadar vatanımıza ve milletimize de hayırlı olmasını temenni ederiz.” dedi.

Haber/Foto:Nur İlik-Bahadır Konuk

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz