FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Kasım 2018 - 11:39:48

Fethiye  Belediyesinin  Kasım ayı olağan meclis toplantısı Fethiye  Belediye başkanı Behçet Saatcı başkanlığında gerçekleşti. Uzun süren toplantıda meclis üyeleri özellikle  imar değişiklikleri ile ilgili maddeleri görüştüler. Başkan Behçet  konuşmasında;  İmar barışından dolayı her şeyin karıştığını ifade ederek ortalığın toz duman olduğunu, söyledi. 7 adet gündem maddesinin görüşüldüğü Kasım ayı olağan meclis toplantısı 1 madde hariç, diğer tüm maddeler oy birliği ile karara bağlandı. Meclis toplantısı sonunda Fethiye Belediyesi CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel tarafından  bir sunum gerçekleştirildi. Ahmet Selim Yücel; arıtma tesisi  ve Mut deresi  ile ilgili çevre raporunu kamuoyu ile paylaşarak, detaylı bir şekilde anlattı.

“10 YILLIĞINA KİRAYA VERİLECEK”

Gündemin 5. maddesi olan “Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün; Belediye mülkiyetindeki  Kayaköy Mahallesi, Balaban Kuyusu,022-D-17-B-4-C pafta,141 ada 27 ve 28 parselde kayıtlı taşınmazlar içinde bulunan 113,00 m2’lik Köy Kahvesi ile Babataşı Mahallesi,Cahit Gündüz Caddesi,1747 ada,1 parsel,Numarataj Kapı No:76 ile gösterilen 177,00 m2+27,00 m2 kapalı alana sahip işyeri 2886 Sayılı Devlet ihale Kanunu hükmü gereği ihale ile kiraya verileceğinden; kiraya verilecek olan taşınmazların kiralama süresinin belirlenmesine,kiralama süresi sonunda söz konusu yerin tahliye edileceğinin açıkça belirtilmesine ve ayrıca şartnamelerine yazılmasına ilişkin meclise havaleli 18/10/2018 tarih ve 95742943-190.04.02-E.506 sayılı müzekkeresi görüşülerek  kiralama süresinin 10 yıl olması  oy çokluğu ile karara bağlandı. Kayaköy Kuyubaşı kahvesi ile sahil bandındaki restoran ve kafeterya olan mevkiinin  kiralanması  ihalesi  ile ilgili olarak  çoğunluğu CHP’li meclis üyeleri ile bazı AK partili meclis üyeleri süreyi uzun bularak;  5 yıl olmasını istediler.

“İMAR PLANI KİŞİNİN KENDİSİ TARAFINDAN YAPILACAK”

Fethiye Belediyesi, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat okulu işbirliğiyle kurslar düzenlenecek. Kursların düzenlenmesi ile ilgili Fethiye  Belediye başkanı Behçet Saatcı’ya oy birliği ile ilgili yetki verildi. Toplantıda imar komisyonundan gelen gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edilerek gündemin 6. ve 7. maddeleri de imar komisyonuna görüşülmek üzere gönderildi. İmar komisyonundan görüşülerek meclise havale edilen 1. maddede; Yeşilüzümlü Mahallesi,367 ada 1/1000 ölçekli Yeşilüzümlü Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde “Orman Alanı” sınırları içerisinde yer alan,1/25000 ölçekli Muğla İli Nazım İmar Planında ise “Yerleşik Alan” sınırları içerisinde kalan 1 nolu parselin tanımının kuzeyinde yer alan “Ayrık Nizam,2 Kat müsaadeli Konut Alanına” dönüştürülmesine ilişkin imar Planı Değişikliğinin Belediyemizce yapılması talebinin reddedilerek;  imar planının kişinin kendisi tarafından yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

“BİR PARSELDE BİRDEN FAZLA YAPI YAPILABİLECEK”

Yine imar planları ile ilgili komisyondan gelen gündemin 3. maddesinde;  Çamköy Mahallesi onaylı 1/1000 ölçekli Çamköy Uygulama imar Planı Plan Hükümlerinde “Yürürlükteki imar Planında Konut Alanı tanımlı parsellerde birden fazla yapı yapılamaz” hükmünün yer aldığı, bu plan hükmü yüzünden bazı parsel sahipleri hakları olan emsal değerlerinin tamamını kullanamamakta ve hak kaybına uğramakta olduklarından, Hem ÖÇK sınırları içerisinde hem de ÖÇK sınırları dışında kalan alan için hazırlanan Plan Hükmü Değişikliği ile sadece onaylı 1/1000 ölçekli Çamköy Uygulama imar Planı Plan Hükümlerinde yer alan “Tarım Alanları ve Kamu yapılarının yapılabileceği alanlar haricinde bir parselde birden fazla yapı yapılamaz.” hükmü  görüşülerek; oy birliğiyle kaldırıldı.

“PARK  ALANININDAN  YOL TALEBİ”

Gündemin 6 ve 7. maddeleri meclis üyeleri tarafından görüşülerek imar komisyonuna gönderildi.  Toplantının önemli maddelerinden biriside 6. madde idi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen bir inşaat şirketinin talebi üzerine “Kesikkapı Mahallesi,3009 ada ve 3010 ada arasında kalan Park Alanının kuzeyinde kalan 3009 ve 3010 adaları birbirine bağlayan 7 m.’lik yol; arazi şartlarının elverişsiz olmasından dolayı açılamadığından,3009 adaya ulaşımı sağlayacak yolların 3009 ve 3010 adaların arasındaki Park Alanından geçirilmesine yönelik 1/5000 ölçekli Nazım imar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama imar Planı Değişikliği dosyasının Belediyemizce hazırlanması talebine ilişkin meclise havaleli 18/10/2018 tarih ve 13891318-310.01-1693 sayılı müzekkere görüşülerek imar komisyonuna gönderildi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz