MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

CHP Seydikemer’i Kırmızı Beyaz Yaptı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Kasım 2018 - 11:07:18

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Fener Alayı yürüyüşünde sokaklar kırmızı beyaz bayraklarla doldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Seydikemer İlçesinde CHP İlçe Başkanlığı tarafından görkemli fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde düzenlemiş olduğumuz Fener Alayımız Coşkulu bir şekilde geçti. Organizasyona katılım gösteren tüm Cumhuriyet sevdalılarına teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Seydikemer’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Fener Alayına ilçeye bağlı mahallelerden de yoğun katılım olurken Cumhuriyet Meydanında toplanan partililer ve vatandaşlar yürüyüş esnasında, yürüyüş güzergâhını kırmızı beyaz bayraklarla süsledi. Partililerin Cumhuriyet’in 95. Kuruluş yıl dönümünü coşkulu bir şekilde tezahüratlarla kutladığı fener alayı yürüyüşünde vatandaşlara hitaben açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyet’te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur” diye konuştu.

Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi olmadığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, “Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Yeter ki bizler Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmayalım. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvencede olabilir. Türk Milleti Cumhuriyet’e bağlanıp, onu yüceltip geliştirebilirse demokrasinin nimetlerinden yararlanır ve çağdaş toplumlar içindeki yerini alır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 95.kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım” dedi.

Haber Merkezi

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz