23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

OKUL YARARINA KERMES

OKUL YARARINA KERMES

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

AK Partili Kadınlar Eğitimden Geçti
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Kasım 2018 - 17:11:23

Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Eğitim Programı düzenledi. Yaklaşık 400 İlçe Kadın Kolları Başkanının katıldığı eğitime ilgi büyüktü. Programın açılış konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül salonun yoğun ilgisiyle başladığı konuşmasında; “Öncelikle kongrelerini tamamlayan ve göreve başlayan İlçe başkanlarımızı ve yönetimlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın, yolunuz açık olsun. Partimizin dürüst, dinamik, ilkeli kadroları ve ülkemizin ufkunu açan bir siyasal perspektifle Türkiye’yi layık olduğu aydınlığa kavuşturmaktadır. Partimiz geleneğin ve geçmişin birikimiyle, ülkemizin sorunlarına dünya gerçekleriyle paralel biçimde özgün ve kalıcı çözümler sunmayı hedeflemiştir. Zorlaştıran değil kolaylaştıran, bölen değil birleştiren, iten değil kucaklayan, haklı zayıfları haksız güçlülere karşı koruyan bir anlayışa sahibiz. Kurucu İl Kadın Kolları başkanlığı yaptığım dönemde ilçe Başkanı bulmaya zorlanırken, bugün 957 ilçemizde demokrasinin gereği kongrelerini usulüne uygun gerçekleştiren, yurdun her bir bölgesinden gelerek, teşkilat içi eğitimi programına katılabilen kadrolardan oluşan dünyanın en büyük siyasi kadın örgütüyüz. Ülkelerin gelişmişlik ölçülerinden bir tanesi de mutlak suretle kadındır. Sağlık, Eğitim, istihdam ve Karar Alma Mekanizmalarında kadının statüsünün yükseltilmesi için birçok düzenleme ve iyileştirme AK Parti hükümetleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu konudaki düzenlemeler üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Ve Seçim Beyannamemizde yer alacaktır.” sözlerine yer verirken salondaki heyecan katılımcıların alkışlarına yansıyordu.

Eğitim programı dahilinde, Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Teşkilat Başkan Yardımcısı Nesrin Ulema teşkilat çalışmaları hakkında, Genel Sekreter Haluk İpek de teşkilat çalışmalarında esas, kayıt ve usuller hususunda, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam “AK Parti’de Kadının Yeri” başlıklı bir sunum yaptılar.

Ak Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi; Teşkilatı olarak bu programlardan en iyi şekilde yararlanmaktayız. Eğitimde bizlere verilen dersler siyasal kimlik, siyaset ve iletişim, AK Parti iktidarında kadın ve siyaset, Türkiye’nin idari ve siyasi yapısı, etkili sunum ve teknikleri, aile içi iletişim, Türk demokrasi ve tarihi ve kadının rolü, hitabet ve diksiyon, siyaset ve medya ilişkisi, teşkilat eğitimi, dış politika, ekonomi politikaları başlıklı eğitim çalışması verildi.”dedi.

Haber / Foto:Nur İLİK-Bahadır Konuk

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz