MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

HDP   İLE  KESİNLİKLE  BİR  ARAYA  GELİNMEYECEKTİR…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 31 Ekim 2018 - 17:27:26

27 Ekim tarihinde Ankara’da düzenlenen genel merkez toplantısından dönen Vatan Partisi MKK Üyesi ve Fethiye İlçe Başkanı  Selçuk Selvi; toplantıda alınan kararları   kamuoyu ile paylaştı. Selçuk Selvi parti merkezinde yapmış olduğu açıklamada; 31  Mart 2019’da  yapılması  planlanan yerel seçimlerde kendi adaylarımız  ile seçime gireceğiz, dedi.  Yerel ittifaklar ile ilgili konuların il ve ilçe başkanlığının inisiyatifine bırakıldığını ifade eden Selvi; alınan karar doğrultusunda tüm Türkiye’de; HDP ile kesinlikle bir araya gelinmeyecektir, dedi.  Selvi’nin açıklamasındaki  diğer önemli cümlelerden birisi de “Yeni bir dünya düzeni kurulmakta, ülkemiz de bu kurulan yeni dünyada onurlu yerini almaktadır” sözü oldu. Parti merkezinde düzenlenen basın açıklamasına Vatan Partisi Muğla İl yönetiminden il sekreteri Doğan Özkan ile yönetim kurulu üyesi Turan Baş’ta katıldı.

“TÜRKİYE  YENİ  DÜNYA’DA ONURLU YERİNİ ALMAKTADIR”

Selçuk Selvi açıklamasında “Türkiye büyük kararların eşiğine doğru ilerlemektedir. Ülkemizde ve bölgemizde hızlı gelişmeler olmakta, dünyada ekonomik dengeler değişmekte, ABD gücünü ve etkisini kaybetmektedir.  Yıllardır Türkiye’yi yıpratmak, ekonomik olarak sarsmak ve kardeşi kardeşe düşürmek için kullandığı piyonları ezilmektedir. Bakınız, 24 Temmuz 2015 ‘de  PKK’ya karşı başlatılan mücadeleden bu yana bir tek Vatan Partisi bu süreci Saray savaşı diyenlere rağmen Vatan savaşı olarak tanımlamıştır. Bugün görüyoruz ki bu savaş ABD’ye rağmen Fırat’ın doğusuna kaymaktadır. Bölgemizde ki terör tehdidi sınırlarımızın dışında da bertaraf edilmektedir. Türkiye büyük bir değişimin eşiğindedir. Yeni bir dünya düzeni kurulmakta, ülkemiz de bu kurulan yeni dünyada onurlu yerini almaktadır. Vatan Partisi bu sürecin belirleyicisi ve öncüsüdür. Silivri duvarlarını yıkarak bu dönemin başlamasını sağlamış, FETÖ tanımını daha o dönem mahkemelerde yapmış ve halkımıza önderlik etmiştir.

“NE MUTLU TÜRKÜM DEMEK IRKÇILIK DEMEK DEĞİLDİR”

Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda yine görüyoruz ki Cumhuriyet Bayramları büyük bir coşkuyla Türkiye’nin 4 bir yanında kutlanmakta, Millet Ata’sına koşmakta, Anıtkabir dolup taşmaktadır. Türk Milleti’ni tarihinden ve bilincinden koparmak için yasakladıkları Andımız Danıştay kararıyla tekrar gündeme gelmekte, her türlü karşı çıkışlara rağmen milyonların sahip çıkmasıyla meydanlarda, okullarda okunmaktadır. Ne Mutlu Türküm demek ırkçılık demek değildir, Türk Milleti demek halkları ayırmak değil tam tersine birleştirmek, bir millet çatısı altında toplamaktır. Türk Milleti demek devrimlerle oluşan milletleşme sürecinin sonucunda ortaya çıkan bir üst kimliktir. O süreç ki emperyalistlere karşı büyük fedakarlıklarla verilmiş büyük savaşın sonucunda kanla çizilmiş sınırları ve aynı uğurda canını kaybeden halkı tarif eder. Atatürk’ün söylediği gibi ‘’Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir’’ Bu tanım Ulus Devlet yapısının özeti ve anayasasıdır. Vatan Partisi Danıştay kararının arkasındadır ve baskılarla bu kararın değiştirilme çabalarına karşıdır.

“HDP İLE KESİNLİKLE BİR ARAYA GELİNMEYECEKTİR”

27 Ekim tarihinde Genel Merkezimizde yapılan MKK toplantısında partimiz yerel seçimlerle ilgili kararlar almıştır. Bu kararlar doğrultusunda partimiz tüm İl ve İlçelerde seçimlere kendi adaylarıyla katılacaktır. MKK kurulumuzun kararlarında yerel ittifaklar İl/İlçe örgütlerimizin inisiyatifine bırakılmış ancak HDP ile kesinlikle bir araya gelinmemesi, bu görüşe yakın adaylarla bir araya gelinmemesi kesin bir tavırla karara bağlanmıştır.  Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı olarak biz de seçimlere yakın zamanda açıklayacağımız adaylarımızla katılacağız. İlçemizin sorunlarını iyi biliyoruz ve bunlara yönelik kalıcı çözümlerimizi bu süreç içerisinde halkımıza aktaracağız. Vatan Partisi milletini birleştirecek, Cumhuriyet devrimlerini tamamlayacak, bağımsız başı dik bir Türkiye’yi kuracak tek partidir. Hiç durmadan yürümek üzere bu yola çıktık, Türkiye Cumhuriyeti layık olduğu konuma gelene kadar asla yorulmayacağız” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz