MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

ATATÜRK’ÜN  SEVDİĞİ  YEMEKLERİ  YAPTILAR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 31 Ekim 2018 - 08:48:18

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Yakut Mutfak Akademi; Türk ulusunun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği yemekleri yaptılar ve ikramda bulundular.

Yapılan açıklamada “Cumhuriyetimizin 95. Yıl kutlamaları vesilesiyle Yakut Mutfak Akademi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği yemekleri yaparak bizlere hediye ettiği bugünkü özgürlüğümüzü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.  Atatürk’ün en sevdiği yemekler sıralamasında birinciliğe sahip olan yemek; Karnıyarık olmaktadır. Öğrencilik yıllarında yemeğe alıştığı Kuru Fasulye ve  Kuru fasulyenin yanına en çok tercih ettiği Pilav,

Geceleri acıkınca tercihi Peynirli omlet, Annesinin yaptığı Selanik usulü Ispanaklı börek, Meze olarak en çok tercih ettiği  Fava olmaktadır. Herkesin kolay kolay sevmediği ancak Atatürk’ün severek yediği Etli bamya ile Avrupa’da karşılaşıp denedikten sonra tohumunu alarak Yalova Devlet Çiftliği’nde yetiştirilen Kuşkonmaz, 10 Kasım günü hayata gözlerini yummadan önce son olarak ne yediği kesin olmamakla birlikte son isteğinin Enginar olduğu konusunda bilgiler mevcuttur. Tatlılar arasında ise en çok İrmik Helvasını sevmektedir. Büyük Önderi rahmet ve şükranla bir kez daha anıyoruz”.

(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz