MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

ALBAN  “CUMHURİYET EŞİT VE UYGAR YAŞAMANIN ADIDIR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ekim 2018 - 09:29:28

CHP Muğla Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi Mürsel Alban, Cumhuriyet Bayramını kutladı. “Ulu Önder Atatürk’ün liderliğinde yanmaya başlayan aydınlanma ışığını söndürmeden taşımak, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmanın en büyük görev olduğunu vurgulayan Alban, “Cumhuriyetin felsefesi ve ruhu hala güçlü bir şekilde yaşamakta ve geleceğimizi aydınlatmaktadır” dedi.

Alban, mesajında “Büyük Atatürk’ün önderliğinde 95 yıl önce Anadolu’da, hakimiyet kayıtsız şartsız millete geçti, devrimle yeni ve çağdaş bir devlet kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti ve onun temeli olan devrimler, özünde tamamen halka ve halkın çıkarlarına dayandığı için o kadar sağlamdır ki, kuruluşundan beri onu yıkmak için çalışan kişiler, her türlü saldırıya rağmen onu yıkamamıştır. Cumhuriyetin felsefesi ve ruhu hala güçlü bir şekilde yaşamakta ve geleceğimizi aydınlatmaktadır.

Özgür ve bağımsız bir şekilde dünyada saygın bir devlet olarak var olmamızı, cumhuriyete ve onu kuran ilkelere borçluyuz.  Cumhuriyet eşitliği ve uygarlığı yaşamak, cehalete, yoksulluğa ve çaresizliğe karşı verilen mücadelenin de diğer bir adıdır. Yüce Önder Atatürk 1933’te Cumhuriyet’in 10. yılını kutlarken, Türk devrimini ve Cumhuriyet’i eş anlamda almış; “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir” demiştir. Atatürk için Cumhuriyet bir hedeftir. Bizler her koşulda sahip çıkılması ve Cumhuriyet’in yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki vazgeçilmez sorumluluklarımızı daima akılda tutmalıyız. Atatürk’ün liderliğinde yanmaya başlayan aydınlanma ışığını söndürmeden taşımak, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak bizim en büyük görevimizdir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit ve gazilerimizi, cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen tüm devlet yöneticilerimizi saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz