23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

OKUL YARARINA KERMES

OKUL YARARINA KERMES

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

 ÖZEL  FETHİYE’ DE  CUMHURİYET  COŞKUSU…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 28 Ekim 2018 - 19:10:58

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 95.yıl dönümü coşkulu bir şekilde kutlandı. 26 Ekim Cuma günü saat 09.00’de okul bahçesinde başlayan kutlama  töreni;  saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Okul idaresi, öğrenciler, okul aile birliği ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen törende;  okul Müdürü  Ayser Yılmaz  tarafından  günün anlam ve önemi hakkında bir  konuşma yapıldı. Okul müdürü Ayser Yılmaz’ın konuşmasından  sonra okul öğrencileri tarafından şiirler okundu ve ana sınıfı öğrencilerinden oluşan minikler korosu şarkılar söyledi. Okul bandosu eşliğinde gerçekleştirilen  yürüyüşten sonra  kutlama etkinliği; Özel Fethiye Eğitim Kurumları Konferans salonunda devam etti.

Okul Müdürü Ayser Yılmaz konuşmasında “Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız. Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet” dedi.  Özel Fethiye Eğitim Kurumları Konferans salonunda devam eden kutlama etkinliği Sosyal Bilgiler Öğretmeni  Selçuk Zeybek’in  konuşmasıyla başladı.  Daha sonra “Bizim Yolumuz Cumhuriyet” adlı program başladı. Programda 6.sınıf öğrencilerinin oluşturduğu drama ve oratoryo ile yine 7. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro eşliğinde devam etti. Program 3.Sınıf öğrencilerinin zeybek, 4.sınıf öğrencilerinin vals gösterisi ile 10.yıl marşının söylenmesiyle program sona erdi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

?

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz