FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

MÜSİAD FETHİYE  1. OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 28 Ekim 2018 - 19:04:19

Kısa adı Müsiad olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  Fethiye şubesi  ilk olağan genel kurulunu  yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi. DSİ Fethiye sosyal tesisleri konferans salonunda gerçekleşen 1. Olağan genel kurula; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Müsiad  yönetim kurulu üyesi  Oktay Dede  ile Ahmet Şekerli  ve Müsiad Fethiye şubesi  üyeleri katıldı.

Tek liste ile gidilen 1. Olağan genel kurulda mevcut başkan Kemal Tufan ve yönetim kurulu güven tazeledi. Yönetim kurulu  (asil) üyeleri şu şekilde; Kemal Tufan, Mehmet Atlı, Abdullah Güldür, Mustafa Karakuş, Burhanettin Tuna, Musa Acar,Mustafa Dişdiş, Serdar Korucu, Ali Dereli ve İsmail Çetin Büyüksolak olmakta. Denetim kurulu(Asil) üyeleri ise Osman Yaylalı, Şefik Özçakıcı ve Ramazan Fevzi Çavdar’dan oluşmakta. Fethiye’nin başarılı genç İş adamlarından Kemal Tufan  öncülüğünde Fethiye’ye kazandırılan Müsiad Fethiye şubesi kısa süre içersinde hızla büyüyerek üye sayısını 60’a çıkarttı.  Cumartesi günü gerçekleşen 1. Olağan genel kurul öncesi üyelere ve davetlilere kahvaltı verildi. Gündem maddelerinin oy birliğiyle kabul edildiği 1. Olağan genel kurulun divan başkanlığını Müsiad Yönetim Kurulu üyesi Dr. Oktay Dede, başkan yardımcılığını Burhanettin Tuna ve katip üyeliğini de Ramazan Fevzi Çavdar yaptı.

“ENFLASYONLA TOP YEKUN MÜCADELE VE EKONOMİK SEFERBERLİK BAŞLATTIK”

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan genel kurul şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal marşımız  okunmasıyla devam etti. Daha sonra Müsiad Fethiye şubesi başkanı Kemal Tufan bir  konuşma yaptı. Kemal Tufan konuşmasında Müsiad Fethiye şubesinin kuruluş çalışmaları hakkında bilgi vererek “6 aylık bir süre içersinde şubemizin yapılandırma faaliyetlerinde bulunarak genel merkezimizin  çalışmalarına katıldık. Bundan sonra  faaliyetlerimizi  Fethiye ve bölge ekonomisi  için yoğunlaştıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın  İstihdam  sorununun çözümü ile ilgili çağrısı üzerine Müsiad’a bağlı tüm iş adamları olarak işlerimizi genişleterek eleman sayılarımızı yükselttik.  Şimdi ise Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci çağrısı yerine getirmekteyiz.  Enflasyonla  mücadele ile ilgili top yekun bir çalışma başlattık. Müsiad şubeleri olarak ekonomik bir  seferberlik başlattık.  Bununla ilgili olarak 21 ve 24 Kasım tarihlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde büyük bir fuar gerçekleştiriyoruz. Müsiad Expo 2018 fuarımız tamamen üretim odaklı olacaktır. Fethiye şubesi olarak fuarın en güzel yerinde stant kiraladık. Burada Fethiye’mizi ve bölgemizi tanıtacağız ve ekonomimize büyük bir katkıda bulunacağız.  Amacımız Türk ekonomisinin ne kadar güçlü ve üretken olduğunu tüm dünyaya göstermektir” dedi.

“ESNAFLARIMIZIN İŞ YAPABİLMELERİ İÇİN KATLI BİR OTOPARKA ACİL İHTİYAÇ VAR”

Kemal Tufan’ın konuşmasından sonra Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner bir konuşma yaptı. Kaymakam Şahiner konuşmasında “Çok güzel bir coğrafyada yaşayan şanslı insanlarız. Turizm ekonomimizin temelini  oluşturmaktadır. Yoğun ve bereketli  bir yaz dönemi geçirdik. Turizmcilerimiz sezondan memnunlar ve gelecek sezon da bu yoğunluğun devam etmesini istiyorlar. Fethiye’nin tanıtımında;  bölgemizin doğal güzellikleri ile kültür varlıklarını hep ön plana çıkarmaktayız. Gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin memnun bir şekilde dönmeleri için elimizden gelen tüm gayreti sarf etmekteyiz. Şehir içinde ana sorunumuz otopark eksikliğidir. Fethiye şehir merkezimizdeki esnaflarımızın iş yapabilmeleri için katlı bir otoparka acil ihtiyaç var. Otopark sorununu çözmek içinde elimizdeki imkanları kullanmaktayız.  Yaz boyunca merkezdeki okullarımızın bahçesini otopark olarak açtık. Yetmedi hükümet konağının bahçesini açtık. Hatta yetmedi şuanda Merkez Yeni camimizin depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılıp yerine yenisinin yapılma duruma var. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den randevu alıp gittim. Kendilerine 2 dönümlük alanın olduğunu, caminin altını büyükşehir olarak otopark yapılmasını arz ettim. İnşallah Fethiye’mizin sorunlarını hep beraber çözeceğiz. İstanbul’da görüştüğümüz arkadaşlarımız inşaat sektöründe ciddi bir sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyorlar. Ülkemizin geçtiği bu süreçte sizler taşın altına elinizi değil yüreğinizi koydunuz. Teşekkür ediyoruz. Kamu adına bizler de her zaman yanınızdayız” diye konuştu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutlayan Kaymakam Şahiner, “Bu ülke kurulduğu aşamada yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Meclisin kurulduğu ilk binadaki sıkıntılar, yetersizlikler… Ama o insanlar bir araya geldiler ve hem cephede savaştılar hem cumhuriyetimizi kurdular. Bu ülkeyi bu hale getirdiler. Dolayısıyla bu ülkeye, cumhuriyetimize, milletimize, topraklarımıza hep beraber sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz