MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

BAŞKAN METE’ DEN  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 28 Ekim 2018 - 19:02:36

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Mete mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare” olarak ifade ettiği Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95’inci yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Millet olarak tarihte eşine ender rastlanan bir zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, 95 yıldır milletimizin bağımsızlığının, topraklarımızın bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatı olarak yaşamaktadır.

Bilindiği üzere 29 Ekim 1923 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan anayasa değişikliği ile “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını, geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devleti’nin hükümet şekli cumhuriyettir.” İfadeleriyle ilan edilen cumhuriyetimiz, aziz milletimizin hür ve kesintisiz yürüyüşündeki en önemli aşamalardan birisi olarak büyük Türk Milletinin adeta kendi küllerinden yeniden doğduğu büyük destanı taçlandıran bir yönetim şekli ve imkansız denilenleri millet olarak başardığımızın en önemli kanıtıdır. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü, bugün Kurtuluş Savaşı’ndaki kenetlenmeyi bir kere daha hatırlamak ve ülkemize bağlılığımızı en iyi şekilde ifade etmek için büyük bir imkandır. Cumhuriyet Bayramımız vesilesiyle ortaya koyacağımız birlik ve beraberlik tablosu, dışarıdan ve içeriden birliğimizi bozmaya çalışanlara verilecek en güzel cevaptır.

15 Temmuz hain darbe girişimi ve bugün yaşadığımız olaylar karşısında halkımızın milli iradeyi sarsılmaz bir güçle göstermesi, bu ülkenin yıkılmaz temeller üzerine kurulduğunu ortaya koymaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan hedeflere her zamankinden daha yakınız ve şimdi hedefimiz, ülkemizi çağdaş dünyanın da ilerisine taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere milletimizin gönlünde yaşayan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümünü kutluyorum” dedi.(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz