23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

OKUL YARARINA KERMES

OKUL YARARINA KERMES

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

Kehanet…Turgut Olcaş Gork Kabak
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 26 Ekim 2018 - 11:49:03

          Asıl adı Vangeliya Pandeva olan Baba Vanga, 1911’de Makedonya’nın Strumitza köyünde  doğmuş. Yeşil gözlü sarı saçlı bir kız iken 16 yaşına geldiğinde, bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybettiği, bazılarına göre de köyünün sular altında kalması sonucu öldü sanılan ama günler sonra toprak altından çıkarılan ve gözlerinin kum ile dolması sonucu kör olan Baba Vanga, sonradan gerçek olan kehanetleri ile Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi uluslararası üne kavuşmuştur.

Baba Vanga 1996 yılında öldü. Yaşarken, kehanetleri Bulgarlar tarafında kaleme alınan Baba Vanga’nın söyledikleri büyük çoğunlukla gerçek olmuştur.

Mesela…

Ölmeden kısa bir süre önce; 2010 yılında aralarında Hindistan’ın da bulunduğu 4 Asya ülkesinin liderlerine suikast düzenleneceği, ABD’deki ikiz kuleler saldırısı, bir siyahinin ABD’ye başkan olacağı gibi birçok kehanetlerde bulunmuştur.

Adolf Hitler ziyaretine gelmiştir. Bulgaristan’ın kominist lideri Todor Jivkov gibi çok sayıdaki devlet adamlarını kehanetleri ile etkilemiş, hatta Rus Gizli Servisi KGB’nin tavsiyeler aldığı söylentiler arasındadır.

Mesela, Sovyetlerin çökeceğini, Prenses Diana’nın öleceğini bilmiş, 2018’de Dünya’nın süper gücünün Çin oloacağı kehanetinde bulunmuş.

Ve; 2023’de yerkürenin yörüngesinde hafif değişiklik olacağını, 2026’da Avrupa nüfusunun  tükenme noktasına geleceğini, 2164’de hayvanların yarı insan haline dönüşeceğini de söylemiş, vb… Yani 2256 yılına kadar olan zamanları kehanetlemiş.

 

Aslı vardır yoktur bilemem ama tarih boyunca kahinler olmuştur dünyada.  Robert Nixon,  Edgar Cavce, Ursula Southeil, 11.yy.’da yaşamış Alman rahibe Hilde Gard, St. Nilus, Mitzar Tarabch gibi…

Ülkemizdede böyle öngörülerde bulunarak, video görüntüler yayınlayıp kehanetlerde bulunanlar var.  Mesela, Samet Yıldız, İstanbul camileri ve Ayasofya üzerine haçlar dikileceğini, üzerlerinin de Platin ile kaplanacağı kehanetinde bulunuyor. Bu kehanet gerçekleşip gerçekleşmediğini bekleyip göreceğiz. Ama… Bu kadarla bitmiyor. Mesela…

1994 yılındaki belediye başkanlığı kongresinde Sn. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın konuşmasındaki kehanet gibi sözleri vardı, hatılayalım… ” … Ben bu güne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım… Hırsızlık babadan evlada geçer. Evlattan babaya değil!.. Yönetimlerde hırsızlık, yukardaki üst yönetimlerden, alttaki yöneticilere, oradan da halka yansır. ” İşte kehanet gibi sözler.

Yine Sn Cumhurbaşkanımız, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğu  sırasında çekilen resim, sağ elindeki yüzükle mikrafon tutarken sol elindeki yüzüğü havaya kaldırarak gösteriyordu, ve altındaki yazıda da “… İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım.” şeklindeydi.

Ve yine 1999’daki Erdoğan’ın  ” Eğer bir gün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir.” sözleri hala sosyal medyada dolaşmaktadır. Ama bu gün siyasi dünya  liderleri zenginlik sıralamasında,-son durumu bilmiyoruz- 8. sıraya kadar yükseldiğini öğreniyoruz. Kehanetin, öngörünün suçu yok. Dolayısıyla kimsenin malında mülkünde de gözümüz olmaz!..

Ancak; sözcüklerimi eski adalet bakanı Şevket Kazan’ın anlatımıyla bitirmek istiyorum: ” Tayyip bey belediye başkanı olmazdan önce, Kasımpaşa’da sıradan bir muhasebeciydi ve geçinemiyordu. Öyle ki bizzat benim teklifimle ona, parti genel merkez kararı ile kirada oturduğu ev için para gönderiyorduk.”

Turgut Olcaş Gorg Kabak

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz