Korkmazoğlu çok konuşulacak

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

HÜKÜMLÜ  ÇOCUKLAR  TOPLUMA  KAZANDIRILIYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 26 Ekim 2018 - 10:03:11

Fethiye  Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmalar sonucunda hükümlü çocuklar topluma kazandırılıyor. Özellikle uyuşturucu bağımlısı gençlere  “Çocuklar geleceğimizdir” projesi kapsamında sahip çıkılıyor. Fethiye  Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından yapılan çalışmalar sadece hükümlü çocuklar ile sınırlı değil. Hükümlü yetişkin kişilerde mesleki eğitimlere tabi tutularak; meslek öğrenmekte ve  iş sahibi yapılmakta. Girişimcilik kursunu başarıyla bitiren 8 hükümlüye de sertifikaları törenle verildi.

“12 HÜKÜMLÜ ÇOCUĞA BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ”

Fethiye  Cumhuriyet Başsavcılığı  Fethiye  Denetim  Serbestlik Müdürlüğü  tarafından “Çocuklar Geleceğimiz” projesi kapsamında 12 hükümlü çocuğa bisiklet hediye edildi. Fethiye Denetim Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen törene; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Adalet Komisyonu Başkanı ve Fethiye Ağır Ceza Reisi Mesut Şengönül, Fethiye Belediye Başkan vekili başkan yardımcısı M. Yılmaz Cesur ile Fethiye protokolü üyeleri ve resmi kurumların yöneticileri ile oda başkanları, STK temsilcileri katıldılar.

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde hazırlanan proje çerçevesinde 18 çocuğun ihtiyaçları belirlendi. Bu kapsamda 12 çocuğa, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen törenle bisiklet dağıtıldı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, gazetecilere yaptığı açıklamada;  projeyle özellikle uyuşturucu bağımlısı çocukların yeniden topluma kazandırılmasının amaçlandığını söyledi. Alkol ve sigarayla ilgili de akademisyenlerle seminerler düzenlenerek çocukları doğruya yöneltmek için girişimler olduğunu anlatan  Başsavcı Kurtca Eker “Din adamlarıyla da çocukların ahlaklı yetişmesi için eğitimler düzenlendi. Doğa bilinçlerini geliştirmek için doğa yürüyüşleri düzenledik. Geçen hafta aynı zamanda gençlere iş kazandırma amacıyla çeşitli programlar düzenledik, sertifikalar verdik. Bizim düzenlediğimiz programlar sonucu birçoğu da iş sahibi olabiliyor” diye konuştu. Başsavcı Kurtca Eker; bağımlı olan gençlerin spora yönlendirileceğini, bisikletlerin de bu amaçla çocuklara dağıtıldığını kaydetti.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz