MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

MUHTARLIK MAKAMI ÖĞRENCİLERİN…   

İzciler Sahneye Çıktı

İzciler Sahneye Çıktı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Göcek Çocuk Şenlikleri Başladı

Fethiye Lions 25. Yaşında

Fethiye Lions 25. Yaşında

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KARACA, “ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KAPI KAPI BİLGİLENDİRME PROJESİ BAŞLIYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Ekim 2018 - 09:50:00

Fethiye Belediyesi, Kaydem Plastik ve Çevko işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Kapı Kapı Bilgilendirme Projesi’ başlatıldı. 41 mahallede gerçekleştirilecek olan projede ev ev geri dönüştürülebilir atıkların ayrıştırılmasıyla ilgili bilgilendirme yapılacak. Çevko firması tarafından Fethiye’de seçilen ekip, Belediye meclis salonunda projeyi başlattı. Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen proje, bu yılın ardından gelecek yıl daha da büyütülerek, geniş kapsamlı geri dönüşüm projesine dönüşecek.

Fethiye Belediyesi Başkan yardımcısı Tufan Kaçar, ‘Geri Dönsün Yaşam Sürsün’ projesi kapsamında önemli bir projeyi sürdürdüklerini ifade ederek, “Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Kaydem Plastik ve Çevko, çok muhteşem bir işe imza atarak yıllardır yapmış oldukları hizmetlerde ve  sosyal sorumlulukta bir çıta üste çıkarak bu yıl ‘Kapıdan Kapıya’ bilgilendirme konusunda profesyonel ekiple belli bir hedef koyarak tekrar yollara düşecekler, sizlerin kapısını çalacaklar. Çevre konusunda Fethiye Belediyesi olarak yıllarca yapılan hizmetlerden ziyade ben şuna inanıyorum. Halkın arkasında durmadığı hiçbir etkinlik ve hizmet amacına ulaşmaz. Ben de bir evlat sahibi olarak, ev sahibi olarak çevre ve geri dönüşüm anlamında kaynağında ayrıştırmadan hiçbir şekilde iyi bir noktaya gelemeyeceğimizi düşünüyorum” dedi.

“KAÇAR ” ARKADAŞLARIMIZ TEK TEK KAPINIZI ÇALACAK”

Başkan Yardımcısı Kaçar konuşmasını şu şekilde sürdürdü;”Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu çok güzel bir projeyi sizlere tanıtmak için buradayız. Geri dönsün yaşam sürsün sloganıyla çıkılan bu yolda güzel mesafeler kat edildi. Fethiye Belediyesi, Kaydem Plastik ve Çevko’nun destekleriyle bugün burada, bu dönem yapılacak olan ‘Kapıdan Kapıya’ bilgilendirme projesinin başındayız. Buradaki arkadaşlarımız da tek tek sizlerin kapısını çalacak. Bu işin sokakta orada burada değil de birer bir mutfakta olması gerektiğini anlatacaklar. Bir evde atıklar ayrıştırıldığı zaman ne kadar fayda sağladığını sizler de göreceksiniz. Bunu bizler belli bir prosedürü yerine getirmek için değil, Fethiye’nin geleceğinin, Türkiye’nin hatta Dünya’nın geleceğinin bu şekilde kurtarılması gerektiğini arkadaşlarımız aktaracaklar. Bu konuda sizlerin de yardımlarını bekliyoruz. ”

“KABAK “ÇÖPÜN YANINA BİR POŞET DAHA AÇALIM”

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak ise, “Yaklaşık 10 senedir sürdürüyor olduğumuz Kapıdan Kapıya Bilgilendirme çalışmalarına bu sene Çevko Vakfı da dahil oldu. Çevko vakfı bir ajansla birlikte bir süpervizör eşliğinde bizim projemize destek veriyor. Bizim Fethiye halkından istediğimiz artık çöpün yanına bir tane daha poşet açıp bunun içerisine geri kazanılabilir atıkları atmaları ve bizim belirlediğimiz toplama günü ve saatine uymalarıdır” dedi.

“KARABULUT “AMBALAJ ATIKLARI ÇÖP DEĞİLDİR”

İş birliği yapılan Çevko Vakfı’nın Temsilcisi Gamze Karabulut projeyle ilgili bilgiler aktarırken, “Fethiye Belediyesi, Çevko ve Kaydem plastiğin yapmış olduğu çalışmada 9 kişilik bir ekiple birlikte kapı kapı gezeceğiz. Burada vereceğimiz mesaj ambalaj atıkları çöp değildir. Geri dönüştürülebilen atıklardır. Çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin ekonomisi için, tüm Türkiye için lütfen bu ambalaj atıklarını ayrıştıralım” diye konuştu.(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz