Korkmazoğlu çok konuşulacak

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KORU SOSYAL TESİSİ  HİZMETE AÇILDI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Ekim 2018 - 10:34:24

Fethiye Belediyesi tarafından Sahil Koru’da yapılan Koru Sosyal Tesisi hizmete açıldı. Eski hali ile yıllardır kullanılmayan alan, Koru ve civar köylerin hizmetine sunuldu. Gülgün ve Medet çiftinin kına gecesiyle ilk kez hizmete giren Koru Sosyal Tesisi’nin açılışında, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Büyükşehir yasasına rağmen sizlere hizmet etmeye çalışmaktan büyük keyif alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Tesisin açılışına ve kına merasime katılan vatandaşlar, Fethiye Belediyesi Bandosu’nun çalmış olduğu marşları dinlediler. Tesise eşi Nesrin Saatcı ile birlikte gelen Başkan Saatcı’ya katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

“BAŞARAN, “KÖYLERİMİZDE SOSYAL TESİS PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Açılışta ilk konuşmayı Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdür Tahir Başaran yaptı. Başaran, “Sosyal tesisler özellikle kırsal kesimde bulunan mahallelerde vatandaşlarımızın zorunlu ihtiyaçlarından bir tanesidir. Birçok etkinlikte uygun mekan sıkıntılarının çözülmesi için Belediyemiz, birçok mahallede bu ihtiyaçlara cevap vermeye çalışmaktadır. Çenger, Gökçeovacık ve Karacaören’de de sosyal tesis projelerimiz devam etmektedir. Tesisimizin içerisinde mutfak, çok amaçlı salon, gelin damat odası, bay-bayan-engelli tuvaletleri, 255 m²’de üstü kapatılmış alan ile vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

“MUHTAR GÖZTEPE, “BU ÇALIŞMALARI HAYAL BİLE ETMİYORDUK”

Koru Muhtarı Nurettin Göztepe ise, “Böylesine kalıcı bir projenin yapılmasından dolayı çok mutluyuz. Hayal bile etmekte zorluk çektiğimiz tüm eserleri bölgemize kazandıran Başkanımız Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum. Belediyemiz önce İncirköy – Sahil Koru arasındaki yolu açarak, asfaltladı. Yaklaşık 6km ara yollarımız asfalt yapıldı. Yayla Koru ve Sahil Koru’da parke çalışması yapıldı. Yayla Koru’da atıl durumda bir alan muhtarlığımıza ve halkımıza kazandırıldı. Sahil Koru’muzda da yıkılmak üzere olan bu alana sosyal tesis projesi yapıldı” dedi. Ayrıca bir şiir ile sözlerini tamamlayan Muhtar Göztepe, “Elbette eserleriniz var köylerimizde, Fethiye merkezdeki mahallelerimizde… Hizmetlerinle farklısın başkanım! Gönüllerimizdesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“BAŞKAN SAATCI, “YIKILMAK ÜZERE OLAN BİR ALANDI”

Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Başkan Behçet Saatcı ise, “Muhtarıma teşekkür ediyorum. Sağ olsun. Ben o kadar teveccühü hak etmiyorum. 8 yıllık eğitime geçildikten sonra köy okulları benim için hep hüzün olmuştur. Ben hala köy enstitülerinde olduğu gibi köylerde muhtar, imam ve öğretmen üçgeninin çok başarılı işler yaptığını ve devam etseydi yapacağını düşünüyorum. Hüzün kokan bu alanı, sosyal tesise çevirerek halkımıza sunan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Malum büyükşehir yasasından sonra elimizden yetkimiz alındı, fakirleştik. Bunlara rağmen gücümüz yettiğince sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz ve bundan büyük keyif alıyoruz. İyi günlerde kullanalım. Halkımıza da, kına merasimi yapılan çiftimize de hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“BAŞKAN SAATCI, KERİMOĞLU ZEYBEĞİ OYNADI”

Konuşmaların ardından Başkan Saatcı, Muhtar Nurettin Göztepe, kına merasimi yapılan Gülgün ve Medet çiftiyle birlikte sosyal tesisi hizmete açtı. Çift Başkan Saatcı ile hatıra fotoğrafı çekildi. Eşiyle birlikte kına merasimine katılan Başkan Saatcı daha sonra Kerimoğlu zeybeği oynadı. Vatandaşlar Başkan Saatcı’nın Kerimoğlu Zeybeği oynadığı sırada sık sık alkışladı.

(HABER/FOTO-BAHADIR KONUK)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz