Korkmazoğlu çok konuşulacak

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

ADD  “AHMET TANER KIŞLALI ÖLÜMSÜZDÜR…”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Ekim 2018 - 10:23:32

ADD Fethiye şubesi yönetimi  Ahmet Taner Kışlalı’nın ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.  Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaparak, 19 yıl önce evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu öldürülen Ahmet Taner Kışlalı’yı andı. Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesi yönetim kurulu başkanı Haydar Murat Topçu açıklamasında “Ahmet Taner Kışlalı Ölümsüzdür…

“EN BÜYÜK ENGEL KEMALİZM”

Topçu açıklamasında “Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür.” diyen Cumhuriyet Devrimcisi Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI, 21 Ekim 1999’da evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu aramızdan alındı. “Slogan Atatürkçülüğüne karşıyım.” sözüyle, devrimci niteliğini açıkça sergileyen Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI, ülkemizin sürüklendiği noktayı çok önceden tespit etmişti. Türkiye’yi etnik kökenlere göre parçalamak isteyenlerin önündeki en büyük engel Kemalizm. Bir din devleti kurmak isteyenlerin önündeki en büyük engel Kemalizm. Yeni  mandacı, numaracı Cumhuriyetçilerin önündeki en büyük engel gene Kemalizm. Dolayısıyla, içeride ve dışarıda Atatürk düşmanlığı yapanların gizli Türkiye düşmanı olduğu açık bir gerçektir. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı; bütün yazı ve konuşmalarında perdeyi aralamış, karanlık güçlerin açık amacını ifşa etmiştir. Atatürk, düşmanlığının boyutlarını ve gerisindeki zihniyeti, geniş kitlelere bıkıp usanmadan anlatmayı bir görev bilmiştir. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, yüzlerce makale yazmış, onlarca kitap yayımlamıştır.

“ÖLÜMLERLE BİZİ YILDIRAMAZ, KORKUTAMAZ, SİNDİREMEZLER”

Karanlık güçler, işbirlikçiler, Türkiye düşmanları, laik cumhuriyet düşmanları, uniter devlet düşmanları elbette ki Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’dan rahatsızdı. Tıpkı Prof. Dr. Muammer Aksoy’dan, Doç. Dr. Bahriye Üçok’tan, Uğur Mumcu’dan rahatsız oldukları gibi. Devletin ve toplumun gözü önünde alçakça bir suikast sonucu katledildi Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI… Cinayeti aydınlatılmadı. Aydınlatılmak istenmedi. Fakat, failleri bizler, çok iyi bilmekteyiz. Ne demişti şair: “Biz halkız, yeniden doğarız ölümlerde”. Atatürk Devrimi için, demokrasi ve özgürlükler için, Cumhuriyetin temel nitelikleri için yaşamını hiçe sayanlar ölümsüzdür. Yolumuzu aydınlatan ışıktır. Prof. Dr. Muammer AKSOY şehit edildiğinde Genel Başkanımızdı. Doç. Dr. Bahriye ÜÇOK kurucu üyemizdi. Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI, önce Genel Başkan Yardımcımız, sonrasında Genel Yönetim Kurulu üyemizdi. Cumhuriyet Devrimi şehitlerimiz Atatürkçü Düşünce Derneği’nin varlık nedenidir. Tümü Atatürkçü Düşünce Derneği ile yaşamaktadır. Ölümlerle bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremezler. Binleriz, on binleriz, yüz binleriz, milyonlarız” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz