FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

SEYDİKEMER MUHTARLARI GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 20 Ekim 2018 - 10:37:45

Seydikemer ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü Cumhuriyet meydanında resmi tören ile kutlandı. Seydikemer ilçe ve merkez mahallelerinde görev yapan muhtarlar kutlama töreninde bir araya geldi. Seydikemer Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven yaptı.Tören sonrasında Muhtarlar Derneği kutlama heyeti İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ve Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü kaymakamlık makamında ziyaret etti.Mahalle Muhtarlarına oldukça önem veren ve sürekli istişare içerisinde bulunan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz muhtarları bu özel günlerinde de yalnız bırakmadı. Başkan Otgöz, Muhtarlarla birlikte Tufanlar düğün salonunda Seydikemer Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama yemeğinde bir araya geldiler.

“ODA BAŞKANLARI EŞLİK ETTİ”

Yemek esnasında mahalle muhtarlarına İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Harun Sağır, eşlik etti. Yemek öncesi yapılan konuşmalar sonrasında muhtarlara Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından belge ve plaket takdim edildi. Yemek öncesi duygularını dile getiren Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven yemeğin düzenlenmesinden duyduğu mutluluğu belirterek Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkürlerini iletti.

“BİZ BİRLİKTE SEYDİKEMER’İZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın muhtarlara verdiği önemi hatırlatan ve her fırsatta muhtarlar ile gerek makamında gerekse mahallelerde bir araya gelen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yaptığı açıklamada, “Bugün buraya muhtarlar günü vesilesiyle toplandık. Ben ilk önce geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere 19 Ekim muhtarlar günü Cumhurbaşkanımızın önerisi ile hükümetimiz tarafından resmi olarak Muhtarlar Günü ilan edildi. Bu yıl da resmi bir törenle muhtarlarımızın bu özel gününü hep birlikte kutladık, kutluyoruz. Bizler gibi vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, Cumhuriyet tarihimiz boyunca köy ve mahallerimizin en önemli temsilcisi olmuş ve olmaya da devam edecektir. Vatandaşlarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını gerek bizlere gerekse diğer kamu kurumlarına iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Göreve geldiğimiz günden bu yana muhtarlarımızla çalışmalarımızı ortak yürütmeye gayret gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Bana göre seçmek ve seçilmek dünyanın en onurlu ve güzel işi. Bizler seçilmiş kişileriz. Hesap verebilir bir yanımız var. Belirli bir dönemi tamamlayarak, yapacaklarımızı ve memlekete hizmet anlayışımızı sergileriz. Vatandaşlarda memnuniyetini sandıkta gösterir. Bu konu da bizlere düşen görev verilen bu hakkı layıkıyla kullanmak memlekete hizmet yolunda el birliği ile çalışmaktır. Bizler sizlerle bir bütünüz. Her zaman dediğimiz gibi ‘Biz birlikte Seydikemer’iz’ birlik ve beraberlik içerisinde 4,5 yılı tamamlamış bulunuyoruz. Hizmetler konusunda yaptıklarımızda, yapamadıklarımızda mutlaka vardır olacaktır. Bizler ilçemizin gelişimi için var gücümüzle, elimizdeki tüm imkanları kullanarak hizmet aşkıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“PROJELERİMİZİN SIKI TAKİPÇİSİYİZ”

Ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Bu sebeple yakın zaman içerisinde ilçemize yapılacak olan Hükümet Konağı, Belediye Hizmet Binası ve Seydikemer Devlet Hastanesi gibi projelerimizin başlama süreci tasarruf tedbirlerine takıldı. İnşallah 2019 yılında bu projelerimiz hayata geçecek. Yoğun Ankara mesaimiz esnasında görüştüğümüz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Hükümet konağı ve belediye hizmet binamız hakkında bizlere ifade ettiği şey aynen şöyledir. ‘İlk yapacağım Hükümet Konağı ve Belediye hizmet binası Seydikemer’e olacak bundan hiç şüpheniz olmasın’ dedi. Bizler belediye olarak hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz sizlerin de bundan hiç şüphesi olmasın diyorum. Hizmet aşkıyla Seydikemer’imizi hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Ben buradan bir kez daha Muhtarlar gününüz tebrik ediyor saygılar sunuyorum” dedi.(HABER/FOTO-BAHADIR KONUK)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz