FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE’DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

FETHİYE EVİN’DE  DOWN   ETKİNLİĞİ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

ALİM KARACA SEVGİSİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

KAYABAŞ  HASAN ÖZYER’ LE ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

Kaymakam Şahiner, Huzurevi Sakinleri ile Biraraya Geldi

NARKOTİK  TIRI  FETHİYE’ DE…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 20 Ekim 2018 - 10:35:36

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı  “Narkotik Eğitim Tır’ı”  Fethiye’ye geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı ’Narkotik Eğitim Tır’ını Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz Demirelli, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ile Fethiye protokolü üyeleri, daire ve kurum müdürleri ile amirlerleri, öğrenciler ve vatandaşlar ziyaret etti. Tır’ın içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri, öğrencilere ve vatandaşlara ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Yoğun ilgi gösterilen tırda görevli narkotik uzmanı polisler uyuşturucuyla mücadele ve uyuşturucudan korunma yolları gibi konularda gençlere, ailelere ve vatandaşlara bilgiler verdi. Narkotik Eğitim Tırını ziyaret eden Kaymakam Muzaffer Şahiner, “Ülkemizin en büyük sorunu gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek. Narkotik timindeki tır ilçemize geldi. 2 gün Fethiye’de kalacak. Bütün okullarımıza duyurduk. Öğrencilerimizi, polis arkadaşlarımız bilgilendirecektir. Gerçekten çok faydalı olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla biz öğrencilerimizi, Fethiyeli vatandaşlarımızı da görmeye davet ediyoruz. Bizde biraz önce dolaştık. Çok etkileyici! Mutlaka anne babaların da görmesini tavsiye ediyoruz. Bununla ilgili milli eğitim kurumu, jandarma, ilçe sağlık müdürlüğümüzle ilgili çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Tırı ziyaret ederek bilgi alan AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, “İstanbul emniyet müdürlüğü narkotik polisinin hazırlamış olduğu bu projenin ismi de çok çarpıcı. Uyuşma uyan projesi ve gerçekleri öğrenelim projesi. Güzel bir tır hazırlamışlar. Bu tır Türkiye’yi geziyor. Özellikle okul çağında bağımlılığa arkadaş çevresi ve kandırılma gibi faktörler etki ediyor. Bu yaş grubunun tırı ziyaret etmesi çok anlamlı. Burada simülasyonla videolarla bağımlılık öncesi nasıldı şimdi nasıl bunlara birebir görsellerle şahit oluyorsunuz. Arkadaş çevresi, büyüklerin küçüklere sahip çıkmaması neticesinde bir kereden bir şey olmaz diyerek alıp bağımlı hale gelmekteler. Sigara alışkanlığı, alkol de bunun içinde. Bu tür bağımlılık yapan maddelerin fiziksel ve sosyolojik yan etkileri görsellerle çok net bir şekilde gösteriliyor. Hakikaten masumane veya tiryaki gibi içilen sigaranın bile fiziksel, sosyolojik ve duygusal konuda ne kadar vahim etkilerinin olduğunu çok net görebiliyoruz. Ben gençlerimizin ve öğrenci velilerinin bu tıra gelip buna şahit olmalarını istiyorum. Çocuklarımızın spor yaparak ve sosyal aktivitelere katılarak bağımlılıktan uzak kalmaları gerektiğini düşünüyorum. Bunun için çok iyi bir fırsat” ifadelerini kullandı.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz