Korkmazoğlu çok konuşulacak

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

Başkan Kocadon Seydikemerlilerle Buluştu

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAATCI SEYDİKEMER’DE AFİŞLERLE KARŞILANDI

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KAYABAŞ   “ATA SPORUMUZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

KARACA “ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITAN ÖLÜDENİZ BU DURUMDA OLMAMALI”

“BİZİM SEMTİN ÇOCUKLARI”  FETHİYE’ DE  ÇEVRİLECEK…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 17 Ekim 2018 - 10:16:54

“Bizim Semtin Çocukları” adlı dramatik komedi türündeki uzun metrajlı sinema filmi Fethiye’de çekilecek. Fethiye’nin güzelliklerinin ve değerlerinin ön plana çıkarılacağı sinema filminin galası da Fethiye’de yapılacak.  Tüm çekimlerinin  Fethiye’de yapılacağı sinema filminde; Gizem Karaca, Erdi Ünver, Hakan Bilgin, Nergiz Kumbasar, Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Serdal Genç olmak üzere birçok ünlü oyuncu rol alacak. Mürvet  Uç  ve Gece Gündüz Yapımcılık kuruluşlarının ortaklığı ile çekilecek olan sinema filmine, Çalış Turizm ve Tanıtım Derneği ile Fethiye Belediyesi destek vermekte…

 

“FİLMİN TAMAMI KOMPLE FETHİYE’DE ÇEKİLECEK”

Türkiye’nin ilk bayan senaristlerinden Yasemen Zorlu’nun danışmanlığında; Feridun Hocalar’ın senaristliğinde ve Hakan Gürtop yönetmenliğinde çekilecek olan sinema filmi ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunuldu. “Bizim Semtin Çocukları” adlı dramatik komedi türündeki uzun metrajlı sinema filminin yapımcısı Mürvet Uç ve uygulayıcı yapımcısı Suat Yüceler ile Çalış-Der derneği başkanı Mete Ay; önümüzdeki hafta çekimleri başlayacak olan sinema filmi hakkında bilgi verdiler. Mürvet Uç açıklamasında  “Biz Fethiye’ye  uzun metrajlı film çekmek için geldik. 4 aylık bir çalışma sonucunda önümüzdeki hafta çekimlere başlıyoruz. Çekeceğimiz film sadece konusu itibarıyla değil Fethiye’nin tanıtımı açısından da önemli bir film olacak. Çalış-Der ve Fethiye Belediyesi bizi bu konuda çok desteklediler. Bu da bizi Fethiye’ye hizmet etmek için daha fazla heveslendirdi. Filmimizin adı ‘Bizim Semtin Çocukları.’ Muhteşem bir komedi ve dram içeren dramatik komedi türünde bir sinema filmidir.  Yani hem güleceksiniz biraz da ağlayacaksınız. Filmin tamamı komple Fethiye’de çekilecek” dedi.

“SÜRPRİZ BİR BAŞROL OYUNCUMUZ  VAR”

Açıklamasına devam eden Mürvet Uç  “Sinema filmimizin çekimlerini Türkiye’nin en değerli yönetmenlerinden Hakan Gürtop yönetecek. Senaryomuz Feridun Hocalar’a aittir. Tüm halkın izlerken içinde kendinden bir şeyler bulabileceği muhteşem bir senaryo oldu. Yapımcılığını ben ve gece-gündüz yapım ile ortak yapıyoruz. Uygulayıcı yapımcımız Suat Yücelen. Bu film sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde de gösterime girecek. Sanat ekibiyle beraber akılda kalması, insanların ruhuna hitap etmesi için çok iyi çalışmalar yaptılar. Filmde bir sürpriz oyuncumuz dışında Gizem Karaca, Erdi Ünver, Hakan Bilgin, Nergiz Kumbasar, Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Serdal Genç olmak üzere birçok değerli  oyuncumuz  var. Bu  filmde  oyuncularımızın hepsi başrolde olacak. Filmde birden fazla başrol  var. Çünkü  filmin içersinde; ayrı ayrı hayatların akışı  var. Filmde oynayan her karakter aslında filmin başrolü gibi düşünebilirsiniz. Bu da bizim için çok önemli. Sürpriz bir başrol oyuncumuz  var. O’nu da önümüzdeki günlerde açıklayacağız”

“BU FİLM BU BÖLGEYE GÜZEL  BİR HEDİYE OLACAK”

“Filmde hem komedi hem de dram var” diyen Mürvet Uç  “bu konuda uzun bir çalışma yaptık. Fethiye’de çok güzel tarihi bir  kültür dokusu var. Filmde de Fethiye’nin tarihi dokusundan doğal güzelliklerine kadar her kare olacak. Olaylar bu dokunun içersinde gerçekleşecek” dedi. Kendisinin de Fethiyeli olduğunu belirten Mürvet Uç  “Ben Fethiye doğumluyum. 3 yaşına kadar Fethiye’de yaşadım. sürekli olarak da Fethiye’ye gelip giden bir insanım. Fethiye’nin hayatımda ayrı bir yeri var. Fethiye’de yaşayan yakınlarım ve akrabalarımda var. Bu benim aynı zamanda  ilk filmim. 17 yıldır sinema sektörünün içindeyim ama yapımcılığını üstendiğim ilk filmim. Bu film için bize ilk olarak Antalya’dan teklif geldi ama ben ilk filmim olmasından dolayı doğduğum Fethiye’de çekmeye karar verdik. Burada yaşayan insanlardan aldığım tepkiler de çok kayda değer oldu. Burada ayrıca bir milliyetçilik de var. Herkes filmin en iyisi olması için ucundan tutup gayret gösterdiler. Ben de bunun karşılığında en iyi görsellerle Fethiyeli hemşerilerime bir hediye vermek istiyorum. Aslında bu film bu bölgeye güzel  bir hediye olacak” şeklinde konuştu.

 

“FİLMİN BİR DİĞER GALASI’DA FETHİYE’DE OLACAK”

“Bizim Semtin Çocukları”  filminin Fethiye’nin tanıtımında önemli bir görev üstleneceğini ifade den Çalış-Der Başkanı Mete Ay da  “Amacımız Fethiye’mize  bir tane turist fazla getirebilir miyiz onun mücadelesinde ve çabasındayız. İşin maddi olan külfeti yapımcı arkadaşımızda ama bizde konaklama, transfer, ulaşım  gibi tüm desteği vereceğiz ve elimizden ne gelirse onu verebilmenin çabası içinde olacağız. Ben çok iyi bir film olacağını düşünüyorum. Filmde sadece Fethiye var. Başka bir ilçe, şehir yok. Oyuncu  listesi  gerçekten  çok güçlü. Bu şansı bize tanıdıkları için ve bizi seçtikleri için çokl  teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Film yapımcıların Suat Yücelen’de açıklamasında  “22 Ekim Pazartesi filmimizin çekimlerine başlıyoruz. Birkaç gün önce de bütün oyuncularımız ve teknik ekip buraya gelecek ve 3 hafta burada olacağız. Oyuncularımızda çok heyecanlı. Filme Fethiye girişinden başlıyoruz ve ilk önce Çalış bölgesini görüyoruz. Karagözler Mahallesi, Paspatur, Amintas’ın altındaki mahalleleri, Babadağ’ı, Ölüdeniz’i görüyoruz. Yani aslında Fethiye’ye ait ne varsa; hikayeyi bozmadan kullanıyoruz. Daha önce Antalya’da 2 film yaptım ama Fethiye’nin rengi çok başka. Bizde bunu en iyi şekilde beyaz perdeye yansıtacağız. Filmin bir diğer Galası’da Fethiye’de olacak.  Yardımcı oyuncu olarak ta;  Fethiye’de yaşayan insanlardan faydalanacağız” ifadelerini kullandı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz