Büyük Bir  Can  Kaybı Vardır

Büyük Bir  Can  Kaybı Vardır

Eski  Belediye  Başkanı   Kurtarılamadı

Eski  Belediye  Başkanı   Kurtarılamadı

Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Ceren Temsil edecek

Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Ceren Temsil edecek

Çiftçiler “Mor Mucize” İle Tanıştı

Çiftçiler “Mor Mucize” İle Tanıştı

Bakırlıoğlu ve Ünlü’den Karaca’ya Ziyaret

Bakırlıoğlu ve Ünlü’den Karaca’ya Ziyaret

ÖZER OLGUN’U   EDEBİYETE  UĞURLADIK…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Ekim 2018 - 12:40:53

ÖZER OLGUN’U   EDEBİYETE  UĞURLADIK…

Fethiye’nin  unutulmaz Eski Belediye Başkanı Özer Olgun; geçtiğimiz Cumartesi günü  Kaya Köyü Kuyubaşı Kahvesinde kalp krizi geçirmesinin ardından kaldırıldığı hastanede;  tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Cenazesi Pazar günü Merkez Yeni Cami’de ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazından sonra gözyaşları içersinde Taşyaka şehir mezarlığına defnedildi.

Kayaköy’de geçirdiği kalp krizi sonucu 79 yaşında vefat eden evli, 3 çocuk babası Özer Olgun, Fethiye Merkez Yeni camiinde kılınan cenaze namazının ardından Taşyaka Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi. Özer Olgun’un cenaze merasimine yoğun bir katılım oldu. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazına; Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, başkan yardımcısı Mete Atay, CHP’li eski milletvekilleri ve belediye başkanları, eski belediye meclis üyeleri, CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu ve ilçe yönetimi, İyi Parti İlçe başkanı Suat Aybek, Oda başkanları ve  sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar ile vatandaşlar katıldılar. Özer Olgun’un tabutunun başında belediye zabıta görevlileri nöbet tutarken, ailesinin Fethiye Belediyesi önünde tören yapılmasını istemediği öğrenildi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazını Fethiye eski Müftülerinden Halil Arık kıldırırken; Müftü Arık; bir anısını paylaşıp Fethiye Müftülüğü binasını yaptırdıklarında başkan Özer Olgun’un yapı kullanma iznini bizzat imzaladığını ifade etti. Helallik alınmasının ardından cenaze namazı kılınıp duada bulunuldu. Cenaze namazında kadınların da saf tuttuğu gözlenirken, Özer Olgun’un cenazesi Fethiye Taşyaka Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi.

Cenaze namazı sonrasında açıklamada bulunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı “Fethiye önemli bir değerini ve yeri doldurulamaz bir büyüğünü kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Belediye başkanlığı döneminde özellikle 18. madde gibi ileriyi görebilen çok önemli radikal kararlar aldı. Biz de bu kararları devam ettirdik. 18. madde uygulamasına sahip çıktık. Tamamlanması bize nasip oldu. Başlatmış olduğu Kültür merkezi gibi  yatırımları da tamamladık. Belediye başkanları her zaman yalnız insanlardır. Değerleri hep sonradan anlaşılır. Unutulacak bir insan değil. Her zaman Rahmet ve saygıyla anacağımız bir kişi.  Allah’ta herkese öyle bir ölüm nasip etsin. Çekmeden  ve  ayaktayken hayata veda etti.  Allah böyle bir ölüm bize de nasip etsin. Allah’tan Rahmet diliyorum” dedi.

Özer Olgun 1977-1980 yılları arasında CHP’den Fethiye Belediye Başkanlığı yaparken, 12 Eylül askeri darbesi sonucu Belediye Başkanlığı görevinden alınmıştı. Özer Olgun, 1989-1994 yılları arasında da CHP’nin kapatılmasıyla yeni kurulan SHP’den Belediye Başkanı seçilmişti. Özer Olgun, Fethiye’de yaklaşık 6 yıl CHP İlçe Başkanlığı görevlerinde de bulunurken; Belediye Başkanlığı döneminde 18. madde uygulamaları ile Fethiye’nin imar planı çalışmalarına önemli bir katkı sağlamıştı. 1977-1980 ve 1989-1994 Yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı yapan, siyasetteki dürüstlüğü nedeniyle “Yemedim, yedirmedim” sözüyle anılan Özer Olgun, Fethiye’nin kanalizasyon ve arıtması ile birlikte körfezin temizliğini Devlet Planlama Teşkilatının programına aldırarak kredi bulmuş, seçimi kaybetmesinin ardından adı geçen krediyle Fethiye arıtma tesisi ve kanalizasyonu yapılmıştı. Özer Olgun’un Belediye Başkanlığı yaptığı 1989-1994 yılları arasında; Fethiye’nin imar planı hazırlanmış, 18. Madde uygulamasıyla düzenli kentleşmenin yolu açılmıştı. Gazetemiz olarak Fethiye’nin unutulmaz Eski Belediye Başkanı Özer Olgun’a Allah’tan sonsuz rahmet, ailesine ve yakınları ile tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Başımız sağ olsun.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz