FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

MUHTAR  MUSA  KARACA  “YOLA DEVAM”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Ekim 2018 - 12:40:24

MUHTAR  MUSA  KARACA  “YOLA DEVAM”

Fethiye Kesikkapı Mahallesinin sevilen Muhtarı Musa Karaca; 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar muhtar adayı olduğunu açıkladı. Muhtar Musa Karaca; gazetemiz muhabirine yapmış olduğu açıklamada “Kesikkapu mahallesi Fethiye’nin en eski mahallesidir. Biz eskiler Kesikkapu deriz fakat Kesikkapı diye yazılıyor. 50 yıldan fazla bir süredir; bu mahalledeyim ve terzilik yapmaktayım. 2014 seçimlerinde muhtar seçildim. Başarılı hizmetlerde bulunduğuma inanıyorum. Mahallem için elimden gelen ne varsa yaptım. Nasip olursa yola devam edeceğim” dedi.

Açıklamasına devam eden Muhtar Karaca  “Kesikkapı mahallesi fakir mahallesidir, çoğunluğu ihtiyaç sahibi insanlardan oluşur. Bende bu sınıfa giren bir esnaf olarak Kesikkapı mahallesi beni iyi bilir, ben de Kesikkapı’yı iyi bilirim. Rahmetli Hasan Şaröz; 66 yıl muhtarlık yaptı. Nur içinde yatsın. Bu işi bana o devretti. Ben de onu örnek alarak çalışmaktayım. Kesikkapu mahallesi vefalıdır. Bir insanı sevdi mi; onu bırakmaz. Kesikkapu mahallesi adamı paraya, pula, etikete, unvana satmaz.  Herkese’ de  derdini  kolay kolay anlatmaz. Çekinmeden gönlü gibi derdini, sıkıntısına söyleyebileceği insan ister.   Dolayısıyla Kesikkapu mahallesi Terzi Musa’sız olmaz. Aday olacak olan diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Musa Karaca “Muhtar olduktan kısa bir süre sonra Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfına mütevelli üyesi seçildim. Bu görevde hem kendi mahallem den hem de Fethiye’den  birçok ihtiyaç sahibi insana yardımcı oldum. Ayrıca; kendi mahallemde ihtiyaç sahibi insanlar için Muğla Büyük şehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün kapısını çaldım. İhtiyaç sahibi 60 kişiye kart çıkarttım. Bununla ilgili gereken belgeleri çıkarttık. Her ay düzenli olarak yardım almaktalar. Yine Fethiye Belediyemiz mahallemizde ihtiyaç sahibi sakinlerimize yakacak yardımı yapmakta. Ramazan ayında gıda yardımı yapmakta. Tüm bu yardımların mahallemizde oturan ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmasını sağladım. Elimden gelen ne varsa, yaptım. Bu yardımlardan dolayı mahallem adına Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasına devam eden Muhtar Karaca “Göreve geldiğim zaman Kesikkapı mahallesinin bazı yolları yarım kalmıştı. Bununla ilgili olarak Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile görüştüm. Sağ olsun; gerekeni yapacağız muhtarım, dedi. Yarım kalan yollarımız ve kaldırımlarımız tamamladı, parkeler döşendi. Behçet başkana bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Ben bu mahalleden sorumluyum ve muhtarım. Mahalleyi kollarım, temizliği ve güvenliği ile yakından ilgilenirim. Emniyetimizle görüşerek; mahallemizin can ve mal güvenliği için bazı yerlere kamera taktırdık. Fethiye Kaymakamlığından teşekkür belgesi aldım. Muğla Valiliğinden de Ahilik belgesi aldım. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Mahallemize, Fethiye’mize ve Ülkemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz