FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

FESTİVALİN  GELİRİ  SOKAK   HAYVANLARINA   HARCANACAK…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 8 Ekim 2018 - 12:32:34

FESTİVALİN  GELİRİ  SOKAK   HAYVANLARINA   HARCANACAK…

Dünya  genelinde medeni ülkelerde  ve şehirlerde  düzenlenmekte olan “DOGFEST” etkinliğinin ikincisi  bu yıl Çalış plajında düzenlendi.  “Temizmama.com” ana sponsorluğunda, Fethiye Belediyesi ve HAYED (Hayvan Destek & Eğitim Derneği) desteğiyle, 4P1K (4Pati 1 Kuyruk Dergi) Organizasyonu ile gerçekleşen köpek festivali;  hafta sonu birbirinden güzel etkinlikler ile gerçekleşti.  Fethiye Belediyesi  Çalış  Plaj Sporları sosyal tesislerinde gerçekleşen köpek festivaline;  yerli  vatandaşlar ile Fethiye’de yaşayan  yerleşik  İngilizler yoğun  ilgi gösterdiler.

Köpekleriyle gelen vatandaşlar; eğlenceli geçen yarışmalara  ve etkinliklere katıldılar. İki süren köpek festivali  Cumartesi günü açılış konuşmalarıyla başladı. Köpek eğitim uzmanları köpek besleyen vatandaşların köpek eğitimi ile ilgili sorularını yanıtlayarak, merak ettikleri her konuda bilgi verdiler. Konser ve müzik dinletilerinin de olduğu festival dolu dolu gerçekleşti. Dogfest organizatörü ve 4P1K dergisi sahibi Cengiz Akbay konuşmasında “Öncelikle; festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Festivalimizin gerçekleşmesini sağlayan ve bu tesisleri bize açarak büyük bir destek veren  başta Fethiye Belediye başkanı Behçet  Saatcı olmak üzere başkan yardımcımız ve zabıta müdürümüz Tufan Kaçar’a, festivalimizin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Hayed derneği başkanı Gökçen Gökmen Bayram’a çok teşekkür ediyorum. Gökçen hanımın önerisi üzerine bu  yıl festivalimizde tarih değişikliği yaparak 4 Ekim Dünya  Hayvanları Koruma günü haftasına denk getirdik ve gerçekten de çok anlamlı oldu. Önümüzdeki yıllarda yine festivalimizi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü haftasında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Festivalimizin bu yılki teması sahipsiz hayvanları korumaktır. Festivalden elde edilen gelir sahipsiz sokak hayvanlarına harcanacaktır” dedi.  Fethiye Belediyesi başkan yardımcısı  ve zabıta müdürü Tufan Kaçar ve Hayed derneği başkanı Gökçen Gökmen Bayram’da  birer  konuşma yaparak festivalin önemine dikkat çektiler ve sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

“ASLAN’A  SEVGİ  SELİ”

Otomobilin arkasına iple bağlanarak sürüklenen daha sonra ise Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavisi yapılarak hayata döndürülen  ve Fethiye  Belediyesi  Zabıtası kadrosuna alınan kangal cinsi köpek;  Aslan’a  da büyük bir sevgi gösterisinde bulunuldu. Tina isimli bir kadın Aslan’a sarılarak gözyaşlarını tutamadı. Duygulu anlarında yaşandığı festivale gelen Fethiye Belediyesi  CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel’de köpeğiyle birlikte katıldı. Aslan’ı  seven  Ahmet Selim Yücel; artık o bizim çalışma arkadaşımız, dedi. Yücel;  festivalin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür etti. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz