FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

SARIHAN   “RANT  ÇETELERİNİN  GÜCÜ TAYİN YAPMAYA YETMEZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 4 Ekim 2018 - 12:37:48

 

 

SARIHAN   “RANT  ÇETELERİNİN  GÜCÜ TAYİN YAPMAYA YETMEZ”

Fethiye gündemi Müftü Hamdi Uzunharman’ın  tayini olayına kilitlendi.  Bir yıla yakın bir süredir ilçemizde görev yapan Fethiye Müftüsü  Hamdi Uzunharman’ın;  Kahramanmaraş İl Müftü yardımcılığı görevine tayin  edilmesiyle başlayan açıklamalar ve paylaşımlarla ilgili olarak AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan açıklamada bulundu. Müftü Hamdi Uzunharman’a Amasya’da görevi sırasında soruşturma açıldığını, bu soruşturma sürerken yer değişikliği yapıldığını ve Fethiye’ye geçici görevlendirmeyle geldiğini ifade eden ve bazı iddialarda bulunan Kadir Sarıhan “Rant çetelerinin gücü tayin yapmaya yetmez” şeklinde  konuştu.

 

“KURUMLARIN MÜDÜRÜ, AMİRİ ŞEKLİNDE BİR GÖREVİMİZ YOK”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, “Biz siyasetçiler, Fethiye’de, Muğla’da, ülkemizde hizmet için varız. Biz siyasetçilerin kurumların müdürü, amiri şeklinde bir görevimiz yok. Tayini çıkan müftü beyimizin Fethiye’de 1 yıldır güzel hizmetleri var. Kendisine teşekkür ediyoruz. Müftümüzün çalışma süresinde kendisinden bir takım taleplerde bulunulmuş. Siyasetten ticaret çıkartmak isteyen kişiler tarafından kendisine bir takım tazyikler yapılmış olabilir. Müftü beyin de belki söyleyecekleri, kurum içi soruşturmada belgeleri, bilgileri vardır. Bu bizim dışımızda gelişen olaylardır” dedi.

“RANTÇILARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEMEK İÇİN BUNU AÇIKLAMAK İSTİYORUZ”

Müftü Hamdi Uzunharman’a Amasya’da görevi sırasında soruşturma açıldığını, bu soruşturma sürerken yer değişikliği yapıldığını ve Fethiye’ye geçici görevlendirmeyle geldiğini kaydeden Sarıhan, “Fethiye’de görevdeyken bu soruşturma sonuçlandı ve kendisi Kahramanmaraş Müftü yardımcılığına atanmıştır. Dolayısıyla bazılarının durumdan vazife çıkartarak ‘Müftü beyi biz gönderdik’ şeklinde siyasetten ticaret elde etmek isteyen rantçıların ekmeğine yağ sürmemek için bunu açıklamak istiyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığından almış olduğumuz bilgi doğrultusunda konu tamamen müfettiş incelemesi ve konunun sonuçlanmasıyla birlikte sayın müftümüzün geçici olarak görevlendirildiği Fethiye’den tayini Kahramanmaraş müftü yardımcılığına çıktı” dedi.

“BU SANSASYON YARATACAK, SAĞA SOLA ÇEKİLECEK BİR İSİM DEĞİL”

Siyasetçilerin bürokrasinin amiri ve müdürü olmadıklarının altını çizen Sarıhan, “Eğer bir yolsuzluk varsa kurun kendi içerisinden soruşturmasını yapacak. Bundan sonraki aşamalarda da nitelendirilecektir. Ayrıca bahsi geçen Kur’an Kursunun isminin değiştirilmesi ya da Fetö konularıyla alakalı müftü beyin bu konulardan dolayı tayininin yapıldığına ilişkin değerlendirmeler de aslını yansıtmamaktadır. Daha önceki müftümüzün güzel bir hizmeti olmuştur. Kur’an Kursunun yapılmasına vesile olmuştur. Fethiye’mize yakışır bir şekilde çok da güzel bir şekilde hizmet vermektedir. Kur’an Kursunun isminin Beş Kadı Kur’an Kursu olması nedeniyle özellikle Karaçulhalı hemşerilerimiz Kur’an Kursunun isminin Karaçulha olarak değiştirilmesi konusunda şahsıma, il başkanıma ve milletvekillerimize müracaatta bulunmuşlar. Muhtarlık nezdinde de bir heyetle taleplerini dile getirmişlerdir. Bizde bu konuda sayın müftümüzle görüştüğümüzde buraya emek verdiğini, ismini geniş çaplı değerlendirmeyle koyduklarını, bu emeğinin karşılığında da sadece böyle bir talebin olduğunu bildirdiler. Ama ben gittikten sonra da isim değişikliği yapılabilir şeklinde ifadeler olmuştu. Bunun üzerine yeni müftümüz geldikten sonra bu talebimizi yineledik. Sayın Hamdi Bey’de bu konuyu değerlendirdi ve 15 Temmuz Şehitleri Karaçulha Kur’an Kursu olarak değiştirildi. Bu sansasyon yaratacak, sağa sola çekilecek bir durum değildir. Gayet açık ve nettir. Dolayısıyla bir isim değişikliği yüzünden de bu kadar farklı değerlendirmenin yapılması bence kamuoyunu, bürokrasiyi, siyaseti yormaktır. Buna da gerek yoktur” diye konuştu.

“TİCARET ÇETELERİNE’ BİZİM İZNİMİZ, GEÇİŞİMİZ YOKTUR”

Çeşitli iddialarda bulunan Ak Parti İlçe başkanı Sarıhan, “Her mecliste, her toplulukta, her grupta olduğu gibi iktidar partilerinin etrafında her daim partili olduklarını ifade eden ama partiye gelip gitmeyen, partiye maddi manevi hiçbir katkısının, hizmetinin olmadığı fakat siyaset ve ticaret ilişkisi değerlendirildiği zaman ön saflarda yer alan bazı gruplar her yerde olduğu gibi Fethiye’de de vardır. Ama bizim olduğumuz yerde böyle konulardan bahsedilmez, bağdaşmaz. Çünkü biz hiçbir zaman siyasetten ticaret elde etmek isteyenlerle anlaşamayız. Ve onları da etrafımızda barındırmayız. Bunlar var ise dışarıda konuşulan, kendi aralarında değerlendirdikleri bir konudur. Biz bugüne kadar siyaset üzerinden rant elde etmeye çalışan ‘ticaret çetelerine’ bizim iznimiz, geçişimiz yoktur, hiçbir zaman olmamıştı. Rant çetelerinin gücü tayin yapmaya yetmez” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz