Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

Müftü tayinine tepki gösterdiler
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Ekim 2018 - 17:03:25

Müftü tayinine tepki gösterdiler

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman’ın Kahramanmaraş İl müftü yardımcılığına tayin edilmesine tepki gösterdi.

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu açıklamasında, “Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman’ın daha 1 yılı bile dolmadan başka bir yere tayinin çıkartıldığını esefle öğrenmiş bulunuyoruz. Çıkartılmış diyoruz çünkü bugüne kadar ilçemizde beş yıldan daha az görev yapan müftü olmamıştır. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kamu görevlilerinin atanma ve yer değiştirmelerinin takipçisi değiliz. Ancak bu kez durum farklıdır. Müftü beyin tayinin çıkartılması kamuoyunda ve özellikle Karaçulha’da hayretle ve üzüntüyle karşılanmıştır. Malum 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Karaçulha Kur’an Kursumuz yenilenmiş ve bir önceki müftü tarafından dayatma ile ismi halka rağmen değiştirilmişti. Derneğimiz tarafından kamuoyu nezdinde ve hukuki zeminde girişimler yapılmıştı. Müftü Hamdi Uzunharman’ın gelmesi ile birlikte konu istişare edilmiş ve kısa zamanda çözülmüştür. Müftü bey Karaçulha ismine iade-i itibar yaparak herkesin sevgisi ve takdirini kazanmıştır. Ancak sonrasında bu değişiklik üzerinden müftü bey üzerine baskı kurulmuştur. Basına yansıyanlardan öğrenildiği üzere, önceki döneme ilişkin yapılan soruşturmaların da etkisiyle bu bir “haddini bildirme” iddiasına dönüştürülmüştür.

Devletin kurumları ve görev makamları gövde gösterisi yapılacak yerler değildir. Ne yazık ki bu tayin çıkartma ile önceki dönem görev yapan şahıs ve buradaki uzantılarının “had bildirme” şovuna alet olunmuştur. Bu ayıbın acil bir şekilde durdurulması gerekir. Müftümüzün ilçemizde görevine önceki müftülerin süresinde olduğu gibi devam etmesi kamu vicdanı açısından gerekir. Diğer taraftan, ilçemizde görev yapan ve bundan sonra görev yapacak kamu görevlilerinin bu vahim atamadan etkilenmemesi için iktidar partisi yetkilileri tarafından kamuoyuna bilgilendirme yapılmalıdır. Hiçbir soruşturma ve sebep ortada yok iken bu tayin çıkartılması ne anlama gelmektedir? Karaçulha ismi üzerinden bir yerlere mesaj mı verilmek isteniyor? Basında geçen iddialar araştırılmakta mıdır? “Had bildirme” ilçemizde bu kadar kolay mı olmaktadır?”

Bu geçen olaylara ve başından itibaren sürece ilişkin olarak konunun tüm boyutları ile araştırılması devletimizin ve hükümetimizin temel aldığı ilkelerin gereği olduğunu düşünüyoruz. Beraberinde durumun Kaymakamlığımız, Valiliğimiz ve Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde titizlikle araştırılarak kamuoyunun bilgilendirilmesini rica ediyoruz. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak hizmetlerin tartışılması gerekirken bu tür olayların tartışılmasından üzüntü duyduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. Tüm kamuoyunun bilgisine ve değerlendirmesine saygılarımızla…”ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz