FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

CUMA   PAZARINDA   DEVAM  EDECEK…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Eylül 2018 - 11:08:35

CUMA   PAZARINDA   DEVAM  EDECEK…

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi tarafından düzenlenen ve FBKM önünde  3 aydır düzenlenmekte olan Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri Pazarı son defa  dün kuruldu. Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri Pazarı bundan sonra Cuma günleri kurulan üretici pazarında devam edecek…

“ETKİNLİĞİMİZ AMACINA ULAŞMIŞTIR”

Konu ile ilgili gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan CKD Fethiye şubesi başkanı Dr. Nalan Ünal “tanıtım ve dikkat çekmek amacıyla 3 aydır kurulmakta olan Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri etkinliğimiz amacına ulaşmıştır. Sadece Fethiye bölgesi değil yurt genelinde duyulan Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri etkinliğimizi;  3 aydır FBKM önünde gerçekleştirmekteyiz. Bundan sonra Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri Etkinliğimiz; her hafta Cuma günü Salı Pazarı kapalı bölümünde kurulmakta olan üretici pazarında devam edecektir” dedi.

“YENİ ÜRETİCİLER BULARAK PROJEMİZİ BÜYÜTECEĞİZ”

Bu gün Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri etkinliğimizi FBKM önünde son defa yapmaktayız diyen Ünal “Fethiye Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri etkinliği farklı ve bilinçli tüketicilere ulaşarak ve ismini yurt içinde duyurarak amacına ulaşmış bulunmaktadır. Toplumun her kesiminden devam etmesi ve her hafta kurulması yönünde çok olumlu tepkiler aldık. Fethiye Belediyesi ile yapmış olduğumuz anlaşma gereği 3 aylık süremiz doldu. Etkinliğimiz her hafta Cuma pazarında devam edecek. Yerel Tohum Ürünlerini almak isteyen vatandaşlarımız Cuma pazarı içersinde açılacak olan tezgahlarımızdan temin edeceklerdir. Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri projemiz bu şekilde devam edecektir. Cuma pazarına gelen vatandaşlarımız satış stantlarımızı ve tezgahlarımızı fark edeceklerdir. Önümüzdeki süreçte bizlere destek olan Fethiye Belediyemiz tarafından Cuma pazarında bizler için özel bir bölüm yapılacak ve bu proje gerçekleşene kadar bu şekilde Yerel Tohum Ürünleri Satış Günleri etkinliğini sürdüreceğiz. Yeni üreticiler bularak projemizi büyüteceğiz ve bundan sonraki çalışmalarımız bu yönde olacaktır” dedi.

“YERLİ  TOHUM  GELECEĞİMİZDİR  VE  ÇOK ÖNEMLİ MİLLİ BİR KONUDUR”

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan CKD Fethiye şubesi başkanı Dr. Nalan Ünal “Fethiye’mizdeki  basın mensuplarımıza ve medya kuruluşlarımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum. Projemiz tüm yurtta duyuldu ve ses getirdi. Bir çok şehirden bizi arayarak, bilgi almaktalar. Yerel Tohum’un korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması ve yerel tohum ürünlerinin satışı ile ilgili projelerin ve etkinliklerin benzerleri Anadolu’nun  bir çok şehrinde gerçekleşecek. Ülke kamuoyuna sesleniyorum;  Yerli  tohum geleceğimizdir  ve  çok önemli milli bir konudur. Herkesin sahip çıkması gerekiyor. Teşekkür ediyorum” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz