FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

YÜCEL   “ARITMA SİSTEMİMİZİN KAPASİTESİ YETERLİDİR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Eylül 2018 - 12:40:29

YÜCEL   “ARITMA SİSTEMİMİZİN KAPASİTESİ YETERLİDİR”

Çalış Plajı Mut Deresi  civarında gelen ağır pis kokular nedeniyle  Muğla Büyük Şehir Belediyesi tarafından;  Fethiye Arıtma tesislerinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Fethiye Belediyesi  CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel; Fethiye Belediyesinden devir alınan  ve Muğla Büyük Şehir Belediyesi tarafından  işletilen arıtma sisteminin yeterli olduğunu ifade etti.

“SUİSTİMALLER SÖZ KONUSUDUR”

Toplantıya katılan Fethiye Belediyesi  CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada “Muğla Büyük Şehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan arıtma tesisimizde kapasite sorunumuz yoktur. Arıtma sistemimizin kapasitesi yeterlidir” dedi.  Açıklamasına devam eden Yücel  “Yoğun kokunun olduğu dönemlerde pis kokunun nedenleri araştırılsa da kaynağı tam olarak bulunamamıştır. Bir suistimaller söz konusudur. Tankerlerle gelmekte olan atık sularda suistimaller olmaktadır. Mut  deresine  bazı işletmelerden akan atık suları da tespit ettik.  Çalış plajı kavşağında ana yolun geçtiği  köprü bölgesinde de;  bir gaz birikmesi vardır. Kokunun  birikim yaptığı bölge bellidir. Çamurdan oluşan bu bölgede sezon sonu bir dip temizliği yapılacaktır” dedi.

“TOPLAMA SİSTEMİMİZDE REHABİLİTASYON YAPILACAKTIR”

“Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünün alt yapı çalışmalarında kullanmak üzere Dünya Bankasından sağladığı 67 milyon 450 bin Euro’luk kredinin danışmanlık hizmetinin imzalarının atıldığını” belirten Fethiye Belediyesi  CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel  “Bu kaynaktan  Fethiye, Ovacık  ve Hisarönü’ne  büyük bir pay ayrılacak ve büyük bir hizmet gerçekleşecek. Hisarönü – Ovacık Mahallesi kanalizasyon şebeke yapılması,  Hisarönü-Ovacık Mahallesi atık su kollektör hattı yapılacak. Toplama sistemimizde rehabilitasyon yapılacaktır ve bununla ilgili Fethiye Arıtma sisteminde de rehabilitasyon çalışmaları yapılarak; arıtmaya karışan zemin ve deniz sularının arıtmaya girmesi engellenecektir. Böylece kapasitemiz daha da artacak ve yeterli olacaktır” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz