FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

Büyükçoban “Cumhuriyet Halk Partisi; Ülkemizin İlk Siyasi Partisidir”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 14 Eylül 2018 - 15:09:54

Büyükçoban “Cumhuriyet Halk Partisi; Ülkemizin İlk Siyasi Partisidir”

Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıldönümü Seydikemer’de törenle kutlandı.

Seydikemer Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; CHP Seydikemer İlçe yönetimi,  CHP’li meclis üyeleri, CHP Seydikemer Kadın ve Gençlik Kolları yönetimleri  ile partililer, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Önceki gün düzenlenen tören Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisinin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm Şehitlerimiz ve edebiyete intikal etmiş tüm gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okundu.

Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıldönümü sebebiyle günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban yaptı.

“Cumhuriyet Halk Partisi; Ülkemizin İlk Siyasi Partisidir”

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunu 9 Eylüle denk getirmesinde büyük bir mesaj vardır” diyen CHP Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban konuşmasında “Partimizin 95. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atamızın huzurunda toplanmış bulunuyoruz. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Partimiz 95. yaşında, şu ana kadar Atatürk İlkelerinden ayrılmamış, çağdaş uygarlığı ve tam bağımsızlığı kendisiyle içselleştirmiş ve daha nice 95 yılları bu inanç ve kararlılıkla aşacak olan Cumhuriyet Halk Partisi; halkımızın umududur.

Cumhuriyet Halk Partisi; ülkemizin ilk siyasi partisidir. 9 Eylül tarihi tesadüf değildir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunu 9 Eylüle denk getirmesinde büyük bir mesaj vardır. Bu tarih yurdumuzun düşman işgalinden kurtulduğu, tam bağımsızlık inancının bütün dünyaya ilan edildiği, İzmir’de düşmanın denize döküldüğü gündür. Bugün aynı zamanda hem İzmir’in kurtuluşunu hem de Türkiye’nin kurtuluşunu ve partimizin kuruluş gününü kutluyoruz.

Cumhuriyetin ilk yıllarında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik’i dört temel ilke olarak benimseyen, Cumhuriyet Halk Partisi buna Devletçilik ve Devrimcilik ilkelerini de ekledi. Bu İlkeler partinin amblemini de yansıtarak ‘’altı ok’’ simgesini oluşturdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyetidir.’’diyerek Partimizin önemini açık ve net bir şekilde dile getirmiştir.Cumhuriyet Halk Partisi; Atatürk ‘ün kurduğu ilkelerini saptadığı ve ölümüne kadar Genel Başkanlığını yaptığı Türkiye’nin teminatıdır.Atatürk ‘e ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir.

Ulu Önder Atatürk tarafından Misak-ı Milli sınırları içinde Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan, tüm kesimlere kucak açan Cumhuriyet Halk Partisi ilk zamanki ruhu ile yoluna devam etmektedir. Atatürk bu ülkede yaptığı devrimlerle milletimizi saygın birer birey haline getirdi. Ekonomik alandaki yaptığı hamlelerle büyük başarılar sağladı. Cumhuriyet Halk Partisi döneminde yapılan tüm yatırımlar AKP döneminde satılmakta ve ülkemiz üretimden uzaklaştırılmaktadır.

Halkımızı çağdaş medeniyet seviyesine taşıyacak siyasi oluşum Cumhuriyet Halk Partisidir. Ülkemizi Demokrasimizi toplumumuzu sıkıntıya sokan iç ve dış güçlere karşı, Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini demokratik, Laik hukuk devleti hukukun üstünlüğü mücadelesini Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak daha çok kararlılık ve daha büyük inançla sürdüreceğiz. Durmayacağız, Yılmayacağız, Çağdaşlaşma yolundaki yürüyüşümüze ara vermeden devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutluyor başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Tüm Genel Başkanlarımızı ve Partimize emek veren tüm Partililerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban’ın konuşmasının ardından Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

(Haber/Foto:Bahadır Konuk)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz