FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

YILMAZ   “GÜZEL BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYACAĞIZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 13 Eylül 2018 - 11:01:38

YILMAZ   “GÜZEL BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYACAĞIZ”

İki dönem Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yapan ve geçen yerel seçimlerde de; CHP Fethiye Belediye Başkan adayı olan Keramettin Yılmaz; aday adaylığı sürecinde çalışmalarını hızlandırdı. Saha’ya çıkan Keramettin Yılmaz; son bir ay içersinde tanıtıcı broşürlerini dağıtarak,  Fethiye’de esnaf ziyaretlerini yoğunlaştırdı.  Dün’de Fethiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştiren CHP Fethiye Belediye Başkan Aday adayı Keramettin Yılmaz; Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesini de ziyaret etti…

“DOST KAPISI BİR BELEDİYE’YE SÖZ VERİYORUM”

Fethiye Belediye Başkanı Aday Adayı Keramettin Yılmaz Altı Nokta Körler Derneği Fethiye  Şubesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Fethiye Belediye Başkanı Aday Adayı Keramettin Yılmaz konuşmasında “Yerel seçimlere yine çok az bir zaman kaldı bende; yine kaldığım işi tamamlamak istiyorum. Aday adaylığımı kurban bayramından önce açıklamıştım. Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube başkanı Sayın Mehmet Üstün’e nezaket ziyaretindeyim. Tabii diğer sivil toplum örgütü odalarımızı da, derneklerimizi de ziyaret ediyorum. Aday adaylığımı açıklıyorum en azından tüm arkadaşlarımı ve odalarımızı bilgilendiriyorum. Tabii ki desteklerini bekliyorum, ümit ediyorum.  Önümüzdeki yerel seçimler Fethiye’miz ve hepimiz için hayırlı olsun. Ben şunu söylüyorum yapılanlara çok teşekkür ediyorum.  Ben de 2004-2014  yıllarında iki dönem Ölüdeniz belediye başkanlığı yaptım, yaptıklarım ortada. Fethiye’de tüm beldelerimizle mahallelerimizle, hep beraber dost kapısı bir belediyeye söz veriyorum.  Gerçekten kim beni ne zaman ararsa belediye binasında olduğum zaman hiç randevuya gerek yok; hemen gelecekler her zaman beni orada bulabilecekler ve Fethiyelileri de gerçekten yönetime katarak hep beraber Fethiye’de güzel bir belediyecilik ortaya koyacağız” dedi.

“İLK BAŞTA KİMSE ANLAYAMADI”

Açıklamasına devam eden Yılmaz  “Artık insanlar şunu öğrendiler; ilk başta kimse anlayamadı. Şimdi insanlar çok daha iyi anlıyor; hem büyükşehrimiz var, hem de alt belediyemiz var. Muğla Büyük Şehirle beraber uyumlu bir Belediye ile Fethiye’de çok güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum.  Hepinize sevgi saygılar sunuyorum. Mehmet Üstün başkanıma zaman ayırıp kabul ettiği için de çok teşekkür ederim” dedi.

“BELEDİYECİLİK SADECE  YOL, ASFALT YAPMAK DEĞİLDİR”

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye  Şube Başkanı Sayın Mehmet Üstün’de konuşmasında “öncelikle derneğimize gerçekleştirmiş olduğunuz nazik ziyaretinizden dolayı size çok teşekkür ederim. Biz sayın Keramettin Yılmaz’ı tanıyoruz, bir hukukumuzda var, yıllardan beri birlikte çalışmalarımızda oldu. İki dönem Ölüdeniz Belediye Başkanlığında; sanatsal, kültürel faaliyetlere ağırlık veren ve o belde halkının güvenini kazanan, tatlı diliyle güzel yüzüyle kolektif bir anlayış, sergileyen bir yapıya sahip bir arkadaşımız, kendisini takdir ediyoruz. Nereden başlayıp nerelere geldiğini iyi biliyoruz. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum. Tabi ki belediyecilik zaten biraz önce anlattığı konularla iç içedir. Belediyeciliğin gerekleri budur. Belediyecilik yol, asfalt yapmak ya da bir takım şeylerle uğraşmak değil de yaratıcılığı gerektiren sanatsal, kültürel, sosyal bir çok etkinliklerin bir arada yürütülmesi için oldukça donanımlı ve birikimli olmayı gerektiren bir konudur. Her kesin kendisini bulabileceği kendisini ifade edilebileceği, bir makam olarak algılanmalı, yerel yönetimler; şimdi bir çok kişiler belediye başkanlığı aday adaylıklarını açıklayan mecralar olacaktır ve bizleri ziyaret edeceklerdir. Benim onlara tavsiyem herkesin kendisini bulabileceği, temsil edildiğine inandığı bir makam olarak  dikkat edeceği hususlar olması gerekir.

“BİR DEVRİM  YARATMALI YENİLİKLERE AÇIK OLMALI”

Sözde değil, özde olmaları gerekir. Bu samimiyet çok önemlidir. Biz engelli kuruluşları olarak tabi ki bir takım ülkemizde engelli kitlesi mevcuttur. Oldukça hatırı sayılır bir engelli kitlesidir. Buraya gelen vatandaşlar oldukça canımızı sıkan, benim tasvip etmediğim bazı durumlar söylenebiliyor. Yani vatandaşlar her sağlıklı insan bir engelli adayıdır, diyor.  Bu söz beni çok sinirlendiren bir durum yani bizler insanların insani değerlere sahip olarak hakları savunulması gereken insanların yanında olmak aday olmayı gerektirmez. Engelleri kaldırın ki kimse aday olmasın;  bende hayvan hakları savunucusuyum, kadın hakları savunucusuyum. Bir çok hakların savunulmasına inandığım birlikte olmamız gereken kitlelerin haklarını savunuyorum. Ben aday olduğum için mi savunuyorum hayır sadece insani değerlerim yüksek olduğu için bunlar çok önemlidir.  Belediye başkan adayları dediğim gibi bir devrim yaratmalı yeniliklere açık olmalı. Samimiyetlerini gösterebilmeleri açısından kendilerine yardımcı olabilecek. Çünkü; kitlelere ihtiyaç var. Birikimli donanımlı engelli yurttaşların seçilebilecekleri yerden belediye meclis üyeliklerinde gösterirlerse. Onlar kazanır diye düşünüyorum. Çağın gerekleri de zaten bunu gerektiriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum sağ olsunlar var olsunlar” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz