FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

KULLUKÇU  “30 AĞUSTOS MİHENK TAŞIDIR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ağustos 2018 - 20:02:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni gerçekleştirildi. CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Bugün yalnızca 30 Ağustos Zafer Bayramı değil aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin de günü. Türk milletinin bağrından çıkmış olan Türk ordusuna gerek Ergenekon, gerekse Balyoz süreçleri ve sonrasında, FETÖ darbesi ve süreciyle olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi ve  Cumhuriyet severler; Cumhuriyet idealinde buluşanlar sahip çıkmıştır” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene; CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Muğla eski milletvekillerinden Ömer Sühan Aldan ile Sami Gökmen, CHP’li eski belediye başkanları, CHP’li meclis üyeleri, gaziler, muhtarlar,  partililer ve bazı sivil toplum kuruluşları  temsilcileri katıldı.  Törende CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ile ADD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri derneklerinin şube  başkanları  ve üyelerinin  Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

“30 AĞUSTOS MİHENK TAŞIDIR”

Törende konuşan CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “O 30 Ağustos ki Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla Türkiye’yi, vatanı kurtarmaya ant içmiş atalarımız sadece Türk ordusu değil Türk milleti topyekûn büyük bir savaş vermiştir. Türk milletini İstiklalini yeniden elde etmiş ve 30 Ağustos ile bunu taçlandırmıştır. 30 Ağustos Cumhuriyetimize giden yolda büyük bir mihenk taşı olmuştur” dedi. Kullukçu, “Bizim mücadelemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefi ve buna meydan okuyanlarla ilgili. Biz çağdaş uygarlığın ne demek olduğunu, medeniyetin ne demek olduğunu bundan 96 yıl önce 30 Ağustos Zaferini kazandıktan sonra devam eden süreçte cumhuriyetimizi kurarak hedefimizi göstermiştik. Gazi Mustafa Kemal bize bu hedefi, bu şiarı öğütledi. Bizlerde onun vasiyetin, cumhuriyetin kazanımlarını ilelebet muhafaza edeceğiz. Ve bunu yaparken cumhuriyete meydan okuyanlarla büyük bir kavga ve mücadele içerisinde olacağız” diye konuştu.

“Bugün yalnızca 30 Ağustos Zafer Bayramı değil aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin de günü” diyen Kullukçu; “Türk milletinin bağrından kopmuş, içinden çıkmış olan Türk ordusuna da her surette, her zaman meydana gelen gerek Ergenekon, gerekse Balyoz süreçleri ve sonrasında FETÖ darbesi ve süreciyle olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet severler, Cumhuriyet idealinde buluşanlar sahip çıkmıştır. Yine bizler sahip çıkacağız ve ordumuzla, milletimizle el ele gönül gönüle  bu ülke için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİMİZ 96 KAT DAHA ARTTI”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “30 Ağustos emperyalizmin pençesinde perişan olmuş bir halkın ayağa kalktığı bir gündür. 30 Ağustos Sevr’in yırtıldığı Lozan’ın kapılarının açıldığı bir gündür. 30 Ağustos ile Cumhuriyetin harcı karılmış ve temelleri atılmıştır. Emperyalizme karşı mücadelede döneminde halklara esin kaynağı olmuştur. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramının kazanılması gerektiği günlerden geçmekteyiz. Görevimiz ve sorumluğumuz 96 kat daha artmıştır. Emperyalizm ve onların yerli iş birlikçileri Cumhuriyetimizin altını oymaktadırlar. Bu nedenle 30 Ağustos Zafer Bayramı yeniden kazanılmalıdır” dedi.

“UYANIŞ GÜNÜ OLMALI”

ADD Fethiye Şube Başkanı Haydar Murat Topçu da “30 Ağustos 1922 Zafer, 30 Ağustos 2018 şahlanış ve uyanış günü olmalıdır. Selam olsun Tek Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, silah ve mücadele arkadaşlarına” ifadelerini kullandı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz