MUĞLA  VALİLİĞİNDEN  FİYAT FIRSATÇILIĞI YAPANLARA UYARI

MUĞLA  VALİLİĞİNDEN  FİYAT FIRSATÇILIĞI YAPANLARA UYARI

SEYDİKEMER MUHTARLARI GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

SEYDİKEMER MUHTARLARI GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

NARKOTİK  TIRI  FETHİYE’ DE…

NARKOTİK  TIRI  FETHİYE’ DE…

MUHTARLARA  KAHVALTI ETKİNLİĞİ

MUHTARLARA  KAHVALTI ETKİNLİĞİ

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

30   AĞUSTOS  ZAFER  BAYRAMI   KUTLU   OLSUN…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ağustos 2018 - 11:18:29

Türk  Ulusunun  ve Anadolu Halkının Kurtuluş  mücadelesinde  ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında  en önemli  bir dönüm noktası olan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi  ve  30 Ağustos Zafer Bayramını; ilk günkü heyecanla kutluyoruz. 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.  30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  başkumandanlığında  zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u unutmadık,  unutmayacağız ve unutturmayacağız…  Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve edebiyete  intikal etmiş gazilerimizi Rahmet ve Saygıyla bir kez daha anıyoruz. Büyük Önder Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi  adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra  emperyalist güçlerin temsilcileri olan işgalci Yunan ordusu  darmadağın edilmiş ve 9 Eylül 1922’de İzmir’de denize dökülmüştür. Bu  büyük Zaferden sonra  Anadolu ve Trakya  toprakları;  Yunan, Fransız, İtalyan, Ermeni  ve İngiliz  işgalinden kurtulmuştur.  Kurtuluş Mücadelesini başlatarak Türkiye Cumhuriyetini kuran Büyük Önder  Gazi, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi geldikleri gibi gitmişlerdir. Bu günde yaşadığımız coğrafyada  gözü olan ve devletimizi bölmek, parçalamak isteyen emperyalist güçler  ile  kirli oyunlarının dimdik karşısındayız.

“KUTLAMA PROGRAMI TÖREN İLE BAŞLAYACAK”

Tüm yurtta olduğu gibi bugünde 30 Ağustos Zafer Bayramı Fethiye’de de tören ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama programı Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde saat 9.30’da düzenlenecek olan resmi tören ile başlayacak.  Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemimi hakkında konuşmalar yapılacak. Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenden sonra Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından saat 10.00’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü gerçekleşecek.

“AKŞAM  ÜSTÜ ZAFER YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENECEK”

CHP Fethiye ilçe başkanlığı ile bazı sivil toplum örgütlerinin birlikte düzenlemiş olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni  ise  Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde gerçekleşecek. Saat 11.00 de başlayacak olan tören Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar gerçekleşecek. Akşam üstü ise Saat 19.00’da Zafer yürüyüşü düzenlenecek. Saat 19.00’da  Özgecan Parkından başlayacak olan Zafer Yürüyüşü Beşkaza meydanında sona erecek. Etkinliklere tüm vatandaşlarımız  davet edilerek bayraklarıyla katılmaları istendi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz