FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

30 AĞUSTOS TÜRK’ÜN ZAFERİDİR…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ağustos 2018 - 20:05:55

 

30 Ağustos Zafer bayramını kutlayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi yapmış olduğu açıklamada “30 Ağustos sadece ülkemize ve milletimize değil, dünya tarihine de yön vermiştir”  dedi.

“NUTUK’U BİZDEN BAŞKA HERKES EN İYİ ŞEKİLDE OKUDU”

CKD Fethiye şubesi yönetim kurulu üyesi Ebru  Oğuzhan Yeter  açıklamasında “Bugün,  30 Ağustos Zafer Bayramı. Dumlupınar Söylevi’nde okuduğumuz gibi, 30 Ağustos sadece ülkemize ve milletimize değil, dünya tarihine de yön vermiştir. ‘30 Ağustos Zaferi’yle işgal altındaki Anadolu’nun, Trakya’nın yani   Ülkemizin   coğrafyası  değişti.  Atatürk, Söylev’inde, Türk milletine geleceğine sahip çıkması için büyük önermelerde bulunmuştur. Bu zaferin unutulmamasını, güçlü ulusların asla yenilemeyeceğini anlatmıştır. Türk Milletine büyük görevler düştüğünü anlatırken, aynı zamanda  ülkenin geleceğine, bağımsızlığına sahip çıkmamız konusunda da önemli mesajlar vermiştir. Bizim böylesine şanlı bir tarihimiz, Nutuk gibi bir  yol göstericimiz var ama, öyle bir eğitim sistemine kurban edildik ki, Nutuk’u bizden başka herkes en iyi şekilde okudu. Oysa Nutuk, Türk Milleti’nindir, Nutuk Cumhuriyetin en Temel kitabıdır.

“30 AĞUSTOS; TÜRK MİLLETİ İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE ZAFER DEMEKTİR”

Onu  okuyup, anlamak  ve  uygulamak ise Türk Milleti’nin  Atasına, Vatanına  en  büyük borcudur. Çünkü bugün geldiğimiz duruma bakınca, bizlere okullarda tarihimizi sadece, rakamlarla öğrettiklerini, Nutuk’u ise bize eğitim veren çoğu eğitimcinin bile tam anlamıyla okumadığını, ya da doğru uygulanmadığını  görüyoruz. Bu zafer, tam bağımsız anlayışıyla birlikte laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır. Bu zaferle birlikte, Türk Ulusu da omuz omuza vererek  gösterdiği özgürlük mücadelesi ile başka  uluslara örnek olmuştur. 30 Ağustos; Türk Milleti için her şeyden önce zafer demektir. 30 Ağustos, Emperyalistlerin yurdumuz topraklarını işgal heveslerinin sona erdirildiği ve bağımsızlık temellerinin atıldığı şanlı tarihtir. 30 Ağustos milletimizin ulus olma bilinciyle verdiği kurtuluş mücadelesi sonrasında kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve yüceltmek kararlılığının başladığı tarihtir: 30 Ağustos Türk’ün zaferidir. Ülkemize, Cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze kastetmeye çalışanlar için, Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünü tarihe yazmak gerekiyor  ” geldikleri gibi giderler” Ülkemizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla, şükranla anıyoruz”  dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz