FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

ÖZKAYA   “TÜM VATANDAŞLARIMIZDAN  ALLAH RAZI OLSUN”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 29 Ağustos 2018 - 09:23:56

Her Kurban Bayramında olduğu gibi bu Kurban bayramında da  kurban derisi bağışında; Fethiye ve Seydikemer halkından Türk Hava Kurumuna büyük bir teveccüh geldi. Fethiye ve Seydikemer’de yaşayan vatandaşlar bu bayramda da kurban derilerini Türk Hava  Kurumuna  bağışladılar.

“THK KURBAN DERİSİ GELİRİNİ İKİYE KATLAMIŞTIR”

Vatandaşların göstermiş olduğu yakın ilgiden ve teveccühten  dolayı çok  teşekkür eden THK Fethiye şubesi başkanı ve genel yönetim kurulu üyesi Mustafa Özkaya “Kurban derisi  gelirinde  geçen yıla göre büyük bir artış var” dedi. Özkaya açıklamasında “Son yıllarda deri fiyatlarındaki düşüşe rağmen Türk Hava Kurumumuz  yapmış olduğu ihaleler sonucunda  milli servet olan kurban derisini yüksek fiyatla satarak gelirini ikiye katlamıştır. Bu kurban bayramında  kurumumuz keçi derisini adet başına 7.25 TL., koyun derisini adet başına 6.25 TL. ve Sığır (büyük baş) derisini ise kilogramı 4.55 TL.’den ihale etmiştir. THK Fethiye şubesi olarak bu kurban bayramında 18 bin 869 adet küçükbaş ve 167 adet büyük baş kurban derisi olmak üzere toplam 19036 adet kurban derisi topladık. Kurban derisi toplama  bazında  geçen yılın rakamlarını karşılaştırdığımızda ise küçükbaş deride az bir düşüş olmakla birlikte büyükbaş’ta ise % 60  bir artış vardır. Kurumumuz adına  tüm vatandaşlarımıza  Kurban ibadetlerinin kabulü  dileğiyle;   kurban derisi bağışlarından dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

“BELEDİYELERİMİZE VE MUHTARLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Açıklamasına devam eden THK Fethiye şubesi başkanı ve genel yönetim kurulu üyesi Mustafa Özkaya “Kurban derisi toplamamızda kurumumuza araç desteğinde bulunan Fethiye ve Seydikemer Belediye başkanlığına çok teşekkür ederiz. Ayrıca Kurban Derisi Toplama Merkezi olarak kullandığımız Çamköy Okaliptüs parkı tesislerini kurumumuza tahsis eden Muğla Büyük Şehir Belediye başkanlığına çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Yıllardır; vatandaşlarımız ile kurumumuz arasında köprü vazifesi  görevi gören büyük gayret ve özveriyle çalışan Fethiye ve Seydikemer’deki  tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz ” dedi.

“THK DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ OLMAYAN TEK KURULUŞTUR”

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Mustafa Özkaya  “Türk Hava Kurumu 93 yıldır halkın bağışlarıyla yaşayan ve bu bağışlarıyla  halkımıza hizmet veren dünyada  eşi ve benzeri olmayan tek kuruluştur. Türk Hava Kurumunun halkın fitre, zekat  ve kurban derisi bağışından başka bir geliri yoktur. Bu bağışlarla halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Özellikle;  Sağlık bakanlığımızdaki  hava ambulans helikopterlerimiz ve yangın söndürme uçaklarımız ile Havacılık Üniversitemizin hizmetlerinin aksamaması için gece gündüz çalışmaktayız. Halkımız dinimizin gereği  kurban  kesiyor  ve etini ihtiyaç sahiplerine dağıtarak büyük bir sevap kazanıyor. Allah kabul etsin. Aynı şekilde Türk Hava Kurumuna bağışlanan bir kurban derisinin de  yapılan hizmet ile karşılaştırıldığında sevabının çok büyük olduğuna inanıyorum.  Kurban derisi bağışında bizleri tercih eden ve derisini bağışlayıp makbuzunu alan tüm vatandaşlarımıza Allah Razı olsun” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz