SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

Seydikemer Süper Enduro Yarışı İlgi Gördü
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 15 Ağustos 2018 - 13:46:04

 

Seydikemer’de haftasonu motor etkinliği düzenlendi. Seydikemer Seki yaylasında ilçesinde Seydikemer Süper Enduro Yarışına, 7 ilden 44 motosikletçi katıldı.

Seydikemer Seki Yaylasında, Seydikemer Belediyesi ile Fethiye Orman Spor Kulübü işbirliğinde birincisi düzenlenen Seydikemer Süper Enduro Yarışına 44 sporcu katıldı. Seydikemer Süper Enduro Yarışına katılan sporcular Yayla Seki Mahallesi Zümrüt Çayırı’nda oluşturulan yaklaşık bin 150 metrelik parkurda, toprak tepelerin, kütüklerin, kamyon lastiklerinin, odun parçalarının üzerinden ve kayalıkların arasından geçti. Zorlu parkurdan geçerken bazı sporcular zaman zaman güç anlar yaşadı. Bazı sporcular da dengesini kaybederek düştü. Düşen sporculara çevredeki görevliler yardım etti.

Bu gibi etkinlikleri gerçekleştirirken gelen talepleri dikkate aldıklarını belirten Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ” Yayla olması nedeniyle nüfusun epey kalabalık olduğu bu takvimde yaptığımız bu etkinliğe ilgi yoğun oldu. Sporcularımız çok güzel bir yarış çıkardı. Bundan sonra Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun takvimindeki yarışların da Seydikemer’de yapılmasını istiyoruz. Katılımın bundan sonra saha fazla olmasını umut ediyoruz.”dedi.

Seki zümrüt çayırında gerçekleştirilen yarışları, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin gümüş, 26. Dönem Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir ile çok sayıda vatandaş izledi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir; “Seydikemer Süper Enduro Yarışını bölge turizmine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdik. İlk defa düzenlenen bir etkinliğe bu kadar ilgi gösterilmesi çok sevindirici. Fethiye’de ve bazı yerlerde havaların sıcak olması nedeniyle yarış yapmak zor oluyordu. Zümrüt çayırımız rakımı yüksek bir alan olduğu için yarışmaya katılan yarışmacılarımız hava koşulları nedeniyle zorlanmadı. Türkiye Motosiklet Federasyonu ve bu spora gönül verenler olarak Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağının da Seki’de yapılmasını arzuluyoruz. Umarım 2019 yarış takviminde Seydikemer yer alır.”dedi.

Seki zümrüt çayırında birincisi düzenlenen Seydikemer Süper Enduro Yarışı’nda, “Hobi 1” kategorisinde Mehmet Kırbaç, “Hobi 2” kategorisinde SerkanÖzcan, “Usta” kategorisinde Çağatay Şirin, “Veteran” kategorisinde Necmi Kozlu, “Prestij ve GP” kategorisinde ise Emre Coşar birinci oldu.

Enduronun zor bir spor dalı olduğunu dile getiren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, yarışmaya katılan sporcuları tebrik etti.

Yarışmanın ardından dereceye giren sporculara ödülleri törenle takdim edildi.

Haber / Foto Hakan Çelikdemir

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz