SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

Utanmalıyız!
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 13 Ağustos 2018 - 10:24:53

Bölgemizin en büyük rekreasyon alanı olan Şehit Fethi Bey Parkı’nda yer alan aksesuarlara yapılan pes dedirtti. Şehit Fethi Bey Parkı 26 Temmuz tarihte görkemli bir açılış yapılarak Fethiye halkının hizmetine sunuldu. Parkın açılışının yapılmasının üzerinden 1 ay geçmeden parkın geldiği durum bu kadar da olmaz dedirtti.

Konuyla ilgili olarak Fethiye Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “ Sizlerin hizmetine açtığımız ve bölgede eşi benzeri olmayan Şehit Fethi Bey Parkımıza gösterilen yoğun ilgi ve beğeni bizleri çok mutlu etmektedir. Fakat fotoğraflarda da görüldüğü üzere ne yazık ki bazı bilinçsiz ve hoyratça kullanım yüzünden parkımızda tahribatlar ortaya çıkmıştır. Parkımızı ve içerisinde sizler için yaptığımız güzellikleri olması gerektiği gibi kullanan sorumlu vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, parkımızın korunması ve Fethiye’ye yakışır bir şekilde hizmet etmesi için herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.”ifadeleri yer aldı.

Açılan davalara rağmen mücadele edilerek, Fethiye’ye kazandırılan rekreasyon alanının içerisinde; 120 bin m² alanın içerisinde Fethiye Belediyesi’ne ait 68 bin m² modern peyzaj düzenlemesiyle dikkat çekti. Şehit Fethi Bey Parkı’nın açılmasıyla 1’inci, 2’inci ve 3’üncü etap sahil bantlarıyla başlayan Fethiye’nin eşsiz körfez manzaralı altın gerdanlığı, tamamlanmış oldu. 68 bin m² alanda yapılan park alanı içerisinde 800 metre koşu bandı, 650 metre sahil yolu, 800 metre bisiklet yolu, 5 bin m² çocuk oyun alanı, seyir terasları, yel ve su değirmenleri, çeşitli aktivitelerin yapılacağı 3 bin m² meydan, 35 bin m² yeşil alan, 126 çeşit bitki, bitki gösteri alanları, biyolojik doğal göletler ve açık hava kütüphaneleri, basketbol sahası, tuvalet, fitness istasyonları, kay kay pisti, dev macera parkı, engelli bankları, köprüler ve giriş takları yer aldı. Ayrıca Türk Bahçesi, Akdeniz bölgesinden yetişen bitkilerden oluşan Akdeniz bahçesi, 100 yaşından fazla olan zeytin ağaçları, gün batımı şenzlongları, tulumba oyun alanı ve begonvil şemsiyeleri de yer alıyor.

Haber / Foto: Nur İlik

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz