Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

TURMEPA  2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM SONUÇ RAPORUNU AÇIKLADI…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Temmuz 2018 - 12:25:46

TURMEPA “Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” ve “Geri Dönüştürüyorum” eğitimleriyle Türkiye’nin dört bir yanında binlerce öğrenci denizlerin önemi konusunda bilinçlendi. Hayata geçirdiği projelerle ilk, ortaokul ve lise öğrencilerinde çevre bilinci oluşmasına katkı sağlayan TURMEPA, çağdaş eğitim anlayışıyla deniz ekosistemini korumak, farkındalığı artırmak ve toplum hizmeti amacı hedef alarak çalışmalarını tüm Türkiye çapında sürdürüyor. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Türkiye genelinde resmi/özel ilk, ortaokul ve lise dengi öğrencilerine denizlerin de oksijen kaynağı olduğunu anlatmak amacıyla “Geri Dönüştürüyorum” ve “Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” eğitimleri başlatıldı. Denizlerin önemi, deniz canlıları ve denizel kirliliğin yanı sıra plastiklerin deniz ve deniz canlılarına olan olumsuz etkilerinin de anlatıldığı eğitimlerde çocuklar tüm dünyanın oksijen kaynağı planktonla da tanıştı.

 

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 88013337-821.99-e.20494083 sayılı onayıyla 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde Türkiye genelinde resmi/özel tüm ilk, orta, lise ve dengi okul öğrencilerine denizlerin de oksijen kaynağı olduğunun farkındalığını artırmak amacıyla “Geri Dönüştürüyorum, Plastikler ve Farkettim Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” eğitim projelerini hayata geçirdi. Projenin Amacı: Deniz, Çevre, Küresel İklim Değişikliği, Çevreyi Tehdit Eden Faktörler, Ekolojik/ Çevre Okuryazarlığı, Yenilenebilir Enerji, Marina Kültürü ve Denizlerimizin Önemi konularının TURMEPA tarafından öğrencilere aktarılması. Yenilenebilir enerji proje üretimi eğitimleri sonrası proje için temin edilen malzemeler kullanılarak eğitmenlerin mentörlüğünde öğrencilerin üretebilecekleri eserlerin yaratılması. Projenin Hedefi: Öğrencilerin proje amacına uygun olarak alacakları eğitimler sonrası üretecekleri yenilenebilir enerji projelerini hazırlayabilmeleri ve bu eserlerini jüri üyelerine sunabilecek şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır. Proje Eğitim Seti İçerikleri: İçerikler projenin amacına uygun hazırlanmıştır. Gerek filmler, gerek sunumlar gerek ise dağıtılan proje kitapçığı tüm içerikleri özel olarak geliştirilerek hazırlanmıştır. Proje Malzemeleri: Proje üretilmesi için öğrenci ve okulun imkanları dahilinde çeşitli kırtasiye malzemeleri kullanılması önerilmiştir. “Geri Dönüştürüyorum” ve “Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” eğitimleri 1 Ocak 2018 tarihinde başlatılmış olup Mayıs ayı sonuna dek yürütülmüştür. Denizlerin önemi, deniz canlıları ve denizel kirliliğin yanı sıra plastiklerin deniz ve deniz canlılarına olan olumsuz etkilerinin de anlatıldığı eğitimlerde çocuklar tüm dünyanın oksijen kaynağı planktonla tanışmıştır. Eğitim sonrası öğrencilerden öğretmenleri mentörlüğünde proje geliştirmeleri beklenmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise dengi eğitim kurumlarında gerçekleşen eğitimlerde; öğrencilerin çoğunluğunun ihtiyacımız olan oksijenin denizler ve içinde yaşayan planktonlar sayesinde üretildiğini bilmedikleri saptanmıştır.

Eğitim Düzeyine Göre Katılım Sayısı; İlkokul sayısı: 43, Öğrenci sayısı 13.191, Öğretmen sayısı: 317. Ortaokul sayısı: 23, Öğrenci sayısı: 7388, Öğretmen sayısı: 221. Lise sayısı: 18, Öğrenci sayısı: 3134, Öğretmen sayısı: 85 olmaktadır. Fethiye’den de Menteşe İlkokulu ile Özel  Hatem  İlk ve Orta okulunda  proje ile ilgili eğitim verildi.(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz