Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

“FETHİYE –ÖLÜDENİZ” KARAYOLUNDA  HELİKOPTERLİ  TRAFİK DENETİMİ…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Temmuz 2018 - 12:09:21

Muğla Emniyet Müdürlüğü bünyesinde;  yaz sezonu boyunca hizmet verecek olan  özel kamera donanımına sahip Polis Helikopteri;  Fethiye-Ölüdeniz karayolunda  trafik denetimi yaptı. Gece ve gündüz havadan görüntü kaydetme özelliğine sahip Polis Helikopteri; Fethiye Taşyaka mahallesi dolmuş durakları mevkii  ile  Ölüdeniz- Ovacık yolunda; Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ile birlikte  trafik kontrolü  gerçekleştirdi.

Ölüdeniz yolunda yol denetimi yapan Polis Helikopteri; trafik kurallarına uymayan,  hatalı bir şekilde şerit değiştiren ve hatalı sollama yapan araçları tespit ederek yerdeki trafik uygulama noktasına bildirdi. Helikopterdeki görüntüler, özel bir donanımla canlı olarak uygulama noktasına aktarılarak, belirlenen araçların plakaları anında tespit edilip durduruldu. Durdurulan bazı sürücüler, trafik kurallarına uydukları için ekiplerden teşekkür ve karanfil aldı. Sürücüler ise helikopter destekli uygulamayı çok başarılı bulduklarını söylediler. Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire başkanlığına ait Polis helikopterleri yaz sezonu boyunca Muğla bölgesinde görev yapacak. Trafikteki kural ihlallerini anında kamera ile tespit ederek; Polis  kontrol noktalarına bildiren Polis helikopteri asayiş suçlarında da görev yapacak. Tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin can güvenliği ve karayollarındaki trafik yoğunluğuna anında müdahale edilmesinin amaçlandığı uygulama sürücülerden de tam not aldı.

Havadan destekli  trafik uygulamasıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fethiye İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Cemil Emre Süel “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için Emniyet genel Müdürlüğümüz   Havacılık  Daire Başkanlığının destekleriyle hem havadan ve hem de karadan bu tip uygulamaları yaz boyunca devam ettireceğiz. Sadece trafik kontrolleri ve denetimleri ile ilgili değil helikopterimiz asayiş ve bölgesel olaylarda da kullanılacak. Bildiğiniz gibi Muğla’nın en kalabalık turizm merkezlerinden birisi olan Fethiye’de yaz döneminde nüfus üçe katlanmakta. Bununla paralel araç sayısında da büyük bir artış var.  Elde ettiğimiz bilgiler neticesinde; bazı yabancı turistlerin araç kiralayarak  ve yerli turistin de  büyük bir bölümünün araçlarıyla ilçemize gelmesi  ile yakın beldelerden  ilçemize gelen araç sayısının artması neticesinde; Fethiye’de trafik yoğunlu büyük bir ölçüde artmakta. Nüfusta olduğu gibi trafikte de araç sayısı üçe katlanmakta. Vatandaşlarımızın huzurlu bir tatil geçirmelerini, mutlu ve sağlıklı bir şekilde evlerine dönmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız, trafik kurallarının kendileri ve sevdiklerinin can sağlıkları için bulunduğunu bilmeliler” dedi.

“ÖNCE ŞAŞIRAN SONRA SEVİNEN YABANCI TURİST TRAFİK POLİSİNE SARILDI”

Fethiye’nin Bodrum Marmaris gibi önemli turizm merkezleri arasında bulunması dolayısıyla yaz boyunca yoğun bir araç trafiği bulunduğunu ifade eden Süel, tatilcilerin rahat seyahat etmeleri için ilçedeki trafik ekiplerinin cansiperane çalıştığını kaydetti. Manisa’dan eşiyle ilçeye tatile gelen Alican Demir, uygulamanın çok güzel olduğunu, herkesin kurallara uyması gerektiğini belirtti. Kendinin kısa mesafelerde de emniyet kemeri taktığını dile getiren Demir, “Kazaların yüzde 80’inin kısa mesafeli yolculuklarda olduğunu okumuştum. Bu nedenle her zaman emniyet kemeri takılı yolculuk yapıyoruz. Özellikle tatile gelen herkesi kurallara uymaya davet ediyorum” diye konuştu. Otomobil kiralayarak Fethiye’de tatilini geçiren yabancı bir turistte  karayollarındaki çizgilere uyarak karşıdan gelen olmadığı  halde hatalı sollama yapmadığı tespit edildi. Aracı durduran trafik polisleri  belgelerini kontrol ettikten sonra yabancı turiste  trafik kurallarına uyduğu için karanfil hediye ettiler. Önce şaşıran sonra sevinen yabancı turist trafik polisine sarıldı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

 

.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz