BAYRAMPAŞA: 0-2 :B.B.BODRUMSPOR

BAYRAMPAŞA: 0-2 :B.B.BODRUMSPOR

KAYMAKAM’DAN   ANAOKULU ZİYARETİ

KAYMAKAM’DAN   ANAOKULU ZİYARETİ

UKRAYNA’DAN DALAMAN’A KIŞ SEFERLERİ BAŞLIYOR…

UKRAYNA’DAN DALAMAN’A KIŞ SEFERLERİ BAŞLIYOR…

ENGELLİLERDEN  PİKNİK  ETKİNLİĞİ

ENGELLİLERDEN  PİKNİK  ETKİNLİĞİ

METE AY  TURİZMİ  DEĞERLENDİRDİ

METE AY  TURİZMİ  DEĞERLENDİRDİ

KULLUKÇU “LOZAN  TÜRKİYE CUMHURİYET’İNİN  TESCİLİDİR…”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 26 Temmuz 2018 - 10:09:00

Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu “Kurtuluş Savaşında kazandığımız, bağımsızlığımızı tüm dünyaya tescil ettirdiğimiz Lozan Barış Antlaşması’nın 95. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.  CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Bugün Lozan Antlaşmasının 95. yıldönümü. İsmet Paşanın yeni Türk devletini temsilen imzaladığı Lozan anlaşması bir övünç ve kıvanç başarısı olarak yeni Türk Devleti Türkiye Cumhuriyetinin uluslar arası manada tescili anlamını taşımaktadır” dedi.

“SANSÜR  VE KONTROLLÜ  YAYIN HAYATI DEVAM EDİYOR”

Açıklamasına devam eden Kullukçu “24 Temmuz  tarihi Türk basını açısından çok önemli bir gün. Bu gün aynı zamanda Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü olmaktadır. Bu  önemli günün yıldönümü  ile ilgili yapılan açıklamalarda görüyoruz ki;  sansürden pek bahseden yok. Çünkü; sansür en ağır bir şekilde sürüyor ve kontrollü yayın hayatı  devam ediyor. Ne yazık ki basın özgürlüğünde dünya devletleri arasında son sıralardayız.  Bir siyasi partinin yandaşı olmadan gazetecilik mesleğini doğru ve tarafsız bir şekilde yapan tüm gazetecilerin  günlerini en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

“LOZAN ANLAŞMASI EN BÜYÜK DERSLERDEN BİRİSİDİR”

Kullukçu açıklamasında “Türk Ulusu, Yüce Atatürk önderliğinde bağımsızlık ve egemenliğinin var oluş mücadelesini, uluslararası toplumun ve evrensel hukuk açısından tanınması; Lozan Antlaşması ile gerçekleşmiştir. Bugün, Lozan Antlaşması’nın 95’üncü yıldönümünde bu diplomatik zaferimizi coşkuyla kutluyoruz. Halkın büyük mücadelesinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk önderliğinde İsmet İnönü ve arkadaşlarının diplomatik dehası ile emperyalizme karşı kazandığı bu zafer, bu gün de bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren halkların örnek aldığı tarihsel bir başarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinden biri olan Lozan Antlaşması’nın yaratan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ile Lozan heyeti üyelerini, vatanları için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyorum” dedi.  Açıklamasına devam eden Cumhuriyet Halk partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Lozan anlaşması Türkleri yok etmek isteyen uluslara ve devletlere verilmiş olan en büyük derslerden birisidir” dedi.  CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Bugün Lozan Antlaşmasının 94. yıldönümü. İsmet Paşanın yeni Türk devletini temsilen imzaladığı Lozan anlaşması bir övünç ve kıvanç başarısı olarak yeni Türk Devletinin uluslar arası manada tescili anlamını taşımaktadır. Türk Ulusu Yürekten Bağlı olduğu Türk Devrimi ve Atatürk İlkelerinin dayanağı olan Lozan antlaşması Türkleri yok etmek isteyen uluslara ve devletlere verilmiş olan en büyük derslerden birisidir. Bu vesile ile yeni Türk devletini temsilen Lozan antlaşmasına baş delege sıfatı ile imza koyan İsmet İnönü ve onun delegasyonu ile beraberindeki heyetine iştirak edenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz