Yağış ve Fırtına Yıktı Geçti

Yağış ve Fırtına Yıktı Geçti

SIRADA EMİTT FUARI  VAR

SIRADA EMİTT FUARI  VAR

Kayaman “Görev Verilirse Kaçmayız”

Kayaman “Görev Verilirse Kaçmayız”

SARIHAN’DAN MAHALLE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ

SARIHAN’DAN MAHALLE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ

POLİS LOJMANI YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

POLİS LOJMANI YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Erol Dolu Kıbrıs’tan Madalya İle Döndü
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Temmuz 2018 - 09:50:22

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı Dolayısıyla 20 Temmuz 2018 Tarihinde Kıbrıs’ta Koşan Atlet Erol Dolu Madalya İle Döndü

 

Muğla Bölgesi ve Fethiye’ninAtletizm ’de Ferdi Lisanslı sporcusu Atlet Erol Dolu, Kuzey Kıbrıs’ın Girne kentinde her yıl 20 Temmuz tarihlerinde yapılan 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK koşusuna bu yıl da 18. defa katıldı ve Masterler gurubunda ilk altıya girerek Fethiye’ye Madalya ile döndü.

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtının 44. Yılında da Kıbrıs Türk Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 20 TEMMUZ BARIŞ KOŞUSU, 20 Temmuz 1974 yılında Türk ordusunun Kıbrıs’a ilk çıktığı yer olan Girne’de çıkarma plajının oradan başlayarak Girne’de bulunan ATATÜRK Heykeli önünde sona erdi.

Erol Dolu’dan koşu ile aldığımız bilgiye göre toplan 8 Km mesafede gerçekleşen 20 TEMMUZ BARIŞ KOŞUSU’NA 18 yaş üstünden başlayarak 40 yaş üstü master sporcuların da katıldığı müsabakaya toplam 36 sporcu katıldı. Bu sporcuların 12 tanesi 40 yaş üstü master atletlerden oluşuyordu.

Erol Dolu, Kuzey Kıbrıs’a gitmek için kendisine Fethiye’den LETOONIA TATİL KÖYÜNÜN destek olduğunu ve koşarken göğsümde LETOONIA TATİL KÖYÜNÜN ismini taşıdığını belirterek, ‘ Letoonia Tatil köyüne ve yöneticilerden TÜMAY SABRİ KOCA’YA çok teşekkür ederim. Spor ortamlarında koşarken sporcuların göğsünde taşıdıkları reklamlar çok dikkat çekiyor. Bundan dolayı bir bölgenin tanıtımında spor ortamlarında taşınan reklamlar, turizm için tanıtıma da büyük destek veriyor’ dedi.

Ayrıca Erol Dolu,Kıbrıs’ta 20 TEMMUZ BARIŞ KOŞUSUNDA KOŞARKEN ‘Girne’de çıkarma plajının yanında başlayan koşuya başladıktan sonra Girne ile Lefkoşa’nın arasında uzanan BEŞPARMAK DAĞLARINA paralel olarak koşarken  aklıma  1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatının lideri Başbakanı Sayın Bülent Ecevit’in; ……. BİZ MİLLİYETCİLİĞİ AKDENİZ’İN ORTASINDA KIBRIS ADASINDA BEŞPARMAK DAĞLARINA YAZDIK’ diye meydanlarda sözleriaklıma geldi’ diyerek Bülent Ecevit’in Türkiye’de dış politikada da önemli bir devlet adamı olduğunu söyledi.

Haber/Foto: Bahadır Konuk

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz