Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

TURİZM BAKANININ SEKTÖRÜN İÇİNDEN GELMESİ UMUT VERİYOR…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 13 Temmuz 2018 - 09:34:43

 

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği başkanı Mete Ay açıklamasında; yeni Kültür ve Turizm Bakanından umutlu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yürürlüğe girmesi ve Bakanlar Kurulu’nun açıklanmasının ardından özellikle turizmciler gelecekten umutlu olduklarını  belirttiler. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı  Mete Ay, Kültür ve Turizm Bakanı’nın sektörün içinden olması nedeniyle başarılı olacağına inandığını yeni sistemin de Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi…

“SEKTÖRÜN İÇİNDEN GELMESİ UMUT VERİYOR”

Çalış-Der başkanı Mete Ay  “Yeni sistemin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Dışarıdan görevlendirme yapılarak bakanları, işinin ehli olan insanlardan seçilmesinin iyi bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Umutlu olmamın en büyük sebebi bakanımızın Turizmin içinden gelen birisi olmasıdır. Yıllarca turizm yapmış bir insanın bakan olarak, kültür ve turizmin gelişmesiyle ilgili bir sorumluluğu alması gerçekten çok güzel. Kendisi İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirmiş ve sanıyorum 1991’den beri ETS Turda turizm ile uğraşıyor. Lise yıllarında bile tur yapıyormuş. Turizmin içinde hem aktif hem de yönetici olarak çalışmış birisinin o görevde olması çok güzel bir artı. Umut ediyorum, tabi eylemleri görmek lazım. Turizmdeki şu halimizle 2-3 yıl sonra nerede olacağımızı görmemiz lazım. Bu zaman istiyor ama bakanımıza başarılar diliyoruz” dedi.

“YAPTIĞIMIZ TURİZMDE GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye’de ve bölgede yıllardır günü kurtarma politikasıyla turizm yapıldığını söyleyen Mete Ay, “ Biz ilim ve bilime dayalı turizm yapmıyoruz. Günü kurtarma politikasıyla turizm yapıyoruz. Bana göre Türkiye’nin bütün giriş noktalarında havaalanımıza inen kişinin havaalanına indikten sonra nereye gittiğini maalesef bilmiyoruz. Nerden geldiğini biliyoruz ama nereye gittiğini bilmiyoruz. Ben bir otelci olarak Çalış bölgesindeki otelcilerime bu sene gelen müşteri sayısıyla, geçen sene gelen müşteri sayısını karşılaştırdıktan sonra nerede kaldıklarıyla ilgili istatistiğini tutsak, üniversite hocalarının önüne koysak, eminim Türkiye’nin geleceğinde pazarlama için önemli bir platform ve programlama yaparız. Yaptığımız turizmde günü kurtarmaya çalışıyoruz. Böyle yaptığımız sürece bir Avrupalı bir İngiliz bakanı, “Fethiye’ye gitmeyeceksiniz orada terör var” dediğinde hiçbir İngiliz gelmez buraya. Artık kendi planımızı yapabileceğimiz bir Turizm stratejimizin olmasının gerektiğini düşünüyorum. Ama bakanımız bir üniversite mezunu, umut ediyorum ki bir yerden kulağına gider. TÜİK’e çok büyük bir görev düşüyor ve bu çok zor da değil. 4 tane soru koyacaksınız. Fethiye’de evde mi kalıyorlar otelde mi kalıyorlar, bunun bilgisi bile 3 yıl toplandığında gelecek için pazarlamada çok büyük etkisi olur diye düşünüyorum. Ve bence Turizm Bakanımızın en önemli çalışması gereken konulardan birisi de hala deniz, kum, güneş üzerinden ülkemizi pazarlamaya çalışıyoruz. Ama inanılmaz bir kirlilik var. Turizm Bakanlığının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla paralel çalışarak, bölgelerin, denizlerin, doğanın korunmasıyla ilgili Turizmi de içine katarak bir çalışma yapmasının çok iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

“FUARLARA KATILMAK İÇİN DESTEK GEREKİYIOR”

Yeni bakanın tanıtıma desteği arttırması sevindirici diyen Mete Ay,” Biz Fethiye olarak yurt dışındaki fuarların hepsine imece usulüyle katılıyoruz. Ama yurt dışındaki fuarlarda genelde bakanlık stantlarında bölgemizi tanıtmaya çalışıyoruz tabi ki çok pahalı olduğu sebebiyle. Eğer yurt dışında tanıtım desteği alabilirsek, orta büyüklükteki oteller için de stantlarda alacağın elektriğe kadar her şey paralı. Bunların bir kısmını devlet karşıladığı zaman eminim ki turizm açısından, yurt dışı açısından ülkeye pozitif bir katkı olacaktır” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz