Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

Başkan Saatcı Adaylığını Açıklıyor

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

DEMİRCİOĞLUNDAN KÜTÜPHANEYE DESTEK

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

                  AK  PARTİ  ROZETİ TÖRENLE TAKILDI                                                                                 “AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı”                                                  

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

Kaza Fethiye Ve Seydikemer’i Yasa Boğdu

COŞKU  DOLU  KABOTAJ  BAYRAMI  “ESKİ   FETHİYE’Yİ”  HATIRLATTI…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Temmuz 2018 - 09:24:01

Tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de;  92. yıldönümü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkulu bir şekilde, şenlik havası içersinde gerçekleşti. Coşku ve neşe içinde geçen kabotaj bayramı çocukluğumuzda yaşadığımız o eski Fethiye’yi hatırlattı…

Yarışmalara katılan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye protokolü üyeleri halat yarışmasına katıldılar. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner İMEAK DTO Fethiye şubesi başkanı Şaban Arıkan ile birlikte piyade tekne yarışmasına katıldı. Kabotaj kutlamasını Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Liman Başkanı Cihan Duman, Sahil Güvenlik 65 bot komutanı Yüzbaşı Ahmet Yakın, Fethiye İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan, FTSO Başkanı Osman Çıralı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, FTSO Başkanı Osman Çıralı, Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan ve diğer ilgililer de izlediler. Yarışlar kıyıdan vatandaşlar tarafından izlenirken, yerli ve yabancı tatilciler tarafından da ilgi ile izlendi. Kaymakam Muzaffer Şahiner halat çekme yarışmasında da en önde mücadele etti. Şahiner ve protokol üyelerinin yer aldığı ekip, rakiplerini yenerken bu yarışmada kahkaha ve heyecan büyük oldu.

Neşe içersinde geçen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yarışmalarında en heyecanlı anlar yağlı direk yarışlarında  yaşandı. Yağlı Direk yarışmasının bu seneki şampiyonu Selahattin Karadenizli oldu. Öte yandan Fethiye’deki deniz şenliklerinde Selahattin Karadenizli 10 yarışmacının katıldığı yağlı direkten bayrak kapma yarışmasını daha ilk denemesinde kaparak 1. oldu. Bu yarışmada da yarışmacıların yağlı direkten kayarak denize düşmeleri sırasında ilginç görüntüler oluştu. Denizde kaptığı Türk bayrağını gösteren Karadenizli’ye ödülünü DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan sundu. Selahattin Karadenizli  ”Yağlı direkten bayrak kapmanın sırrı dengeli koşmak ve iyi uzanmak” derken; DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan da ”Kedi gibi uzanıp yıllardır bayrağı kapmaya devam ediyor. Denizcilik şenliğimizde bu yıl farklı heyecanlar yaşandı. Yoğun katılımın olması biz denizcileri mutlu etti” dedi.

Piyade tekne yarışmasında Koca Reis adlı balıkçı teknesi birinci oldu ve hediye olarak 150 litre mazot verildi. Yüzme yarışlarında da aynı şekilde  heyecanlı anlar yaşandı. 15-17 yaş arası 50 metre yüzme yarışında Korhan Angay birinci oldu. 18 yaş üstü 100 metre yüzme yarışmasında ise Mert kağan Öztekinsel birincilik madalyasını aldı. Hada Gençlik ve Spor Kulübünün halk oyunların ekibinin gösterisi ile başlayan Denizcilik ve Kabotaj Bayramın yarışmalarında; Fethiye Belediyespor yelken ve kürek takımlarının yarışlarında nefesler tutuldu. Anne ve babaların çocuklarını izlemeye geldiği optimist ve kürek yarışmalarında heyecanlı anlar yaşandı. 4 çift kürek yarışmalarında Fethiye Belediyespor Kürek takımı sporcularından Semra Salman, Beyza Kubilay, Ece Su Keskin ve Sude Teke birinci oldu. Halat çekme yarışmalarında ise Çalış Bot Kooperatifi grubu birincilik elde etti. yarışmalarda birincilik elde eden sporculara çeyrek altın ile ödüllendirildi. Dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye protokolü üyeleri tarafından törenle verildi. Yoğun katılımın olduğu Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yarışmalarını izlemeye gelen vatandaşlar; ilk defa bu kadar güzel ve neşeli bir bayram yaşadık, bu neşe ve coşku bizlere eski Fethiye’yi hatırlattı. Hüzünlendik ama o eski Fethiye’nin coşkusunu da yaşadık” şeklinde konuştular.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz